Nová rubrika – mateřství, rozhovor s redaktorkou Sidonie Hanou

Po dlouhém přemýšlení, zda zařadit na Sidonii rubriku mateřství jsme se rozhodli, že do toho půjdeme. Mnoho žen v životě potká mateřství a mnoho žen o tom píše svůj příběh. I Hana se rozhodla postupně sepisovat, jaké to pro ni je a jak se jí změnil život.

Jak se ti daří a jak snášíš roli maminky?

I když jsou některé dny náročnější, tak se mám dobře. Relativně dobře spím, i když kojím. Snažím se užívat si každý okamžik. Jsem vlastně moc ráda, že mám díky roli maminky možnost vážit si a užívat si maličkostí jako je dát si v klidu sprchu a cítit se po ní jako znovuzrozená nebo si třeba jen vypnout hlavu při vysávání.

Jak moc se ti změnil mateřstvím život?

Změna je pro mě velké téma. Mám diskuzi o něm moc ráda, jelikož je velmi subjektivní. Abych pravdu řekla, tak se mi život změnil přesně tak, jak jsem si myslela. I když jsem na jednu stranu trochu unavená z nočního vstávání, tak jsem zároveň odpočatá, protože je osvěžující být v jiné roli a řešit jiné věci.

Redaktorkou Sidonie jsi se stala začátkem roku, v té době jsi už musela tušit, že se ti obrátí život vzhůru nohama. Co tě přesvědčilo, že jsi se redaktorkou stala?

Když jsem dostala nabídku stát se redaktorkou, tak bylo zrovna před Vánoci. To, že budeme mít miminko, se stávalo reálnějším. Před Vánoci jsme absolvovali prvotrimestrální screening, a až tam jsem si začala více uvědomovat, že je ve mně malinkatý človíček. Měl totiž i nožičky a ručičky (pahýlky).

Zároveň jsem v druhé polovině roku 2022 řešila, že v mém pracovním životě potřebuji změnu. Moje práce mě baví (bavila) a stále se v ní vzdělávám a posouvám dál, ale už jsem jaksi byla přehlcena. Potřebovala jsem najít jiné místo pro mou realizaci. Původně jsem si myslela, že to bude tvůrčí činnost, co souvisí s digitalizací, s online světem a tak. Nakonec to bylo právě psaní článků pro Sidonii. I v nich můžete vnímat, že se digitalizací zabývají, protože je to jednoduše aktuální téma a téma, které mě zajímá.

Plánovala jsi, že rubriku o mateřství budeš jednou psát?

Samozřejmě, že při kývnutí na nabídku mě to hned napadlo. Jenže jsem si v té době říkala „co tam jako budu psát, vždyť není o čem“. Nechala jsem si tuto možnost otevřenou. Asi za to mohl můj pragmatismus, protože jakmile mi začalo růst bříško, oznamovala jsem to v práci a blížil se termín porodu, tak těch témat začalo přibývat, a nakonec jsem si řekla, že proč ne. Někomu by mohly moje myšlenky pomoci anebo ho jen pobavit v jeho volném čase.

Na jaké články se můžeme těšit?

Několik témat už vymyšlených mám a samozřejmě se mi postupně v hlavě rojí další a další. Až si říkám, aby Sidonie nebyla tímto tématem moc přehlcená. Můžete se těšit na můj těhotenský a porodní příběh, na rozhovor s mým mužem o porodu nebo třeba na články o tom, zda si nechat sdělit pohlaví miminka.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.