Blíží se svátek Den matek

V květnu se slaví Den matek. Pojďme našim maminkám tento den zpříjemnit.

Každý to má jinak. Někdo slaví, někdo neslaví, někdo si jen vzpomene. Myslím si, že i kdybychom měli mamince udělat radost jen dobrou kávou, tak je to na místě. Pojďte se podívat na obyčejné tipy, jak si tento den udělat hezčí.

Svátek plodnosti a matek

V historii a vlastně předchůdcem dnešních oslav byl svátek plodnosti a matek, který se slavil už před naším letopočtem. Postupem času měnil svou podobu a dneska ho známe jako mezinárodní den matek.

Pocta matkám a mateřství

Slaví se vždy druhou květnovou neděli, je to tedy pohyblivý svátek. Díky němu se vzdává pocta matkám a mateřství. Klade se důraz na důležitou roli matky při výchově dítěte.

Tradiční rukodělné dárky

U nás mezi tradice tohoto svátku patří rukodělné výrobky, které děti svým maminkám dávají. Vyrábí je doma, ve škole nebo kdekoli. Někteří starší děti mamince koupí nějakou drobnost pro potěšení, aby ji udělali radost.

Ručně vyráběné přáníčko

Pamatujete si na dobu, kdy jste chodili do školy? Každoročně se tam vyráběla přáníčka pro maminky, které potom hrdě zdobily domácnosti. Do přáníček se nebojte zapojit i ratolesti. Pokud je vaše mamka už i babičkou (tedy máte vlastní děti), tak přáníčka vyrobená spolu s nimi budou mít ještě větší váhu. Zároveň v nich podpoříte úctu k mamince a tradici.

Jste i vy sama maminka? Udělejte si radost

S nadsázkou mohu říci, neriskujte, že si na vás nikdo nevzpomene a udělejte si radost samy. Vy sama víte nejlépe, co vám radost udělá.

Možná vám bude stačit již zmiňovaná dobrá káva anebo si třeba pořiďte náramek růženínu, kterým pomůžete vyzdvihnout lásku k sobě sama. Moc hezký je např. tento: https://www.nahodto.com/rosa-gold-sova-naramek–s-kameny-z-ruzeninu/

Tradice v rodině

Máte malého prcka a přejete si, aby se tento svátek ve vaší rodině slavil? Zkuste si o tom promluvit s vaší drahou polovičkou. Naplánujte, jak to společně budete dělat, a jak do tohoto svátku zapojíte i děti.

Slavíte svátek matek a jakým způsobem?


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.