QR kódy na náhrobních kamenech

Všimli jste si, že se na některých náhrobních kamenech začínají objevovat QR kódy? Pojďte se podívat, co znamenají a co se za nimi skrývá.

Vzpomínka na zesnulé

Nehledejte za ním nic speciálního. Možná to bude za pár let standard, až bude umírat dnešní mladá generace. QR kód zprostředkovává digitální vzpomínku na zesnulého. Pro někoho to může být dost kontroverzní a nepředstavitelné. Myslím, že tato služba má buď jen své příznivce nebo odpůrce, nebude nic mezi tím.

Jak na to?

Až na nějakém náhrobním kameni uvidíte QR kód stačí jej naskenovat pomocí mobilního telefonu a zobrazí se vám vzpomínka na zesnulého. Záleží na autorovi, co pod QR kód skryje. Můžete vkládat fotky, videa nebo sepsat životopis zesnulého. Po načtení QR kódů se otevře tzv. profil zesnulého.

Služba Relicodes

Na webových stránkách Relicodes: https://relicodes.cz/

Se můžete dozvědět více informací. Je jisté, že „Relicodes vám přináší unikátní způsob vzpomínání na zesnulé. S našimi QR kódy, umístěnými na hrobech, získáte okamžitý přístup k informacím o životě vašeho milovaného. Památka zesnulých tak zůstane živá i pro budoucí generace.“(Relicodes [online]. [cit. duben 2024]. Dostupné z: https://relicodes.cz/)

Věděli jste o tomto způsobu vzpomínek? Jaký z toho máte pocit?

Úvodní obrázek: pixabay.com


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.