Mateřství – 5 věcí, které neříkat těhotné ženě?

Máte v okolí nějakou těhotnou maminku? Pojďte se podívat, jaká slova by ji mohly urazit.

Jsi těhotná nebo jsi přibrala

Jakékoli poznámky na postavu ženy jsou nevhodné.

Pokud víte, že je žena těhotná. Tak byste se měli vyvarovat nevkusným poznámkám na její postavu. Ať už na to, že je pohublá nebo tlustá. Nikdy nevíte, v jaké situaci se nachází a zda její postava nesouvisí s jejím zdravotním stavem.

Nejvíce zraňující jsou právě ty, kdy si nejste jistí, zda je žena těhotná. Můžete ji buď urazit nebo naopak zranit. Co když se právě o miminko snaží, je to její největší přání ale nedaří se jí to. A vy poznámkami na její postavu akorát rýpnete do vosího hnízda. „Ano, přála bych si aby to bylo těhotenské bříško, ale jsem bohužel jen tlustá.“

Měla bys – neměla bys – musíš

„Měla bys víc odpočívat, neměla bys tolik pracovat, neměla bys tolik stát na nohou, musíš na sebe dávat pozor..“

Ať už se jedná o rady, připomínky nebo komentáře. Vše je nevhodné, pokud se to týká stavu ženy.

Měla bys jíst za dva

To je speciální kategorie „Měla bys“. Dnes už se ví, že jíst za dva neplatí a nevyplácí se to. Kila nabraná v těhotenství musí žena většinou po porodu shodit a není to tak jednoduché. V těle probíhají hormonální procesy, pokud navíc žena kojí, tak se nedoporučují razantní diety.

Já jsem těhotná, ne nemocná.

Vyvarujte se také přehnané péči o těhotnou. Spíše si s ní nastavte „spolupráci“, že si sama řekne, když bude pomoc potřebovat.

Pokud budete za těhotnou dělat příliš mnoho činností, mohlo by ji to urazit. Samozřejmě jsou i ženy, které si rády nechají posloužit. Proto je důležité o tom mluvit.

Vypadáš unaveně

Komentáře typu, že vypadáš unaveně nebo bledě nechce slyšet nikdo. Ať už to je pravda nebo není, tak to rozhodně nepotěší, ale spíše to vždy naštve. Navíc to může v ženě vyvolat pocity, že snad nedělá nejlépe pro své dítě.

Jíš zdravě? Měla bys, když máš v sobě miminko

Tohle je pro těhotnou konečná. V těhotenství jsou prostě období, kdy je žena ráda, že do sebe dostane rohlík s kolou a v tu chvíli je ráda, že se najedla a nebylo jí zle. Neřeší, že to nebyla nejzdravější volba jídla.

Pamatujete si nějaké „hlody“ i vy? Sdílejte je s námi v komentářích.

Úvodní obrázek: Vytvořen pomocí umělé inteligence, celý zdroj zde.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.