„Milý deníčku“ – První kroužky s miminkem

Víte o tom, že i s malými miminky mohou rodiče chodit na kroužky?

Ať už máte na kroužky pro miminka jakýkoli názor, tak nejsou jen pro ně, ale i pro rodiče.

7 stejných dní za sebou

Obzvlášť v zimním období se mohou rodiče setkat s mnoha stejnými dny, které jdou po sobě. Občasná změna prostředí a aktivit jim mohou zvednout náladu dítěti i rodiči.

K čemu jsou kroužky

Podle mého názoru jsou všechny kroužky pro miminka vhodné kvůli socializaci a interakci s cizími dospělými a dětmi. Zároveň se učí novým dovednostem, např. na plavání se učí potápět (zadržet dech na heslo).

Další výhodou může být, že se jedná o řízenou zábavu, kterou navíc potom můžete doma opakovat. Miminko si také postupně zvykne, že se kroužek stane rutinou a v budoucnu by to mohl být dobrý základ pro jakékoli jiné kroužky.

Jaké kroužky navštěvujeme my už od 5 měsíce věku dítěte?

U nás jich moc na výběr nemáme. Navštěvujeme celkem dva.

První je plavání, což je klasika snad pro každé dítko. Kromě pobytu ve vodě, se tu dítko učí potápět, splývat s vodou, různé básničky a říkadla, uchopovat a pouštět předmět, a spoustu dalšího.

Druhý je hudebně zaměřený program od hudební školy Yamaha, ve kterém se děti učí rytmu. Celou lekci se tam zpívá. Zpěv je doplněn o různé aktivity jako skákání a houpání na míči, bubnování na bubínky, tleskání ručičkama, poklepávání po celém tělíčku.

Zkušební lekce zdarma

Pokud se budete u vás zajímat o kroužky, vždy se ptejte i na zkušební lekce zdarma. Většinou je pořadatelé poskytují, abyste měli představu, co vás čeká. Kroužky se totiž platí dost často na nějaké období nikoliv za lekci, a tak by bylo škoda je zaplatit, a poté do nich nechodit z důvodu, že jste čekali něco jiného.

My jsme zkušební lekce využili v obou případech, a byla jsem za to moc ráda. Šla jsem tam totiž s větší jistotou, že když mi to mimčo propláče, tak budu moci další lekce odmítnout.

Jaké kroužky a od jakého věku jste navštěvujete vy? Inspirujte ostatní rodiče nebo prarodiče.

Úvodní foto: pixabay.com


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.