Upcyklace tepláků a trička na jarní soupravu pro miminko

Upcyklujete oblečení a máte doma miminko? Pojďte se podívat na dnešní tip, jak využít vaše staré oblečení a ušít si soupravičku na mimčo.

V jednom z předešlých článků jsme se zmiňovali o upcyklaci oblečení. Můžete si to přečíst zde: Upcyklace oblečení – nový trend nebo doména našich babiček

Co budeme šít?

Budeme šít tepláky a ze zbytku matriálů čepičku a slintáček.

Návodů a tipů naleznete na internetu mnoho. Inspirovala jsem se na pinterestu, kde jsem dokonce našla střih na tepláky pro začátečníky. Střih si stačilo vystřihnout a pustit se do práce. Odkaz na stránku zde: http://blog.littlebee.at/pumphose/

Materiál – kde vzít látku

Jako materiál na tepláčky jsem použila svoje staré tepláky, tedy jen nohavice a staré tričko, které mělo zničené podpaží od deodorantů.

Návod

Vzhledem k tomu, že jsem měla střih stažený z internetu, ta jsem ho jen vystřihla, slepila a obkreslila na látku. Vše jsem sešila a bylo hotovo.

Jediné, co jsem udělala jinak bylo, že jsem využívala nohavice, takže jsem neměla jeden velký kus látky. Na přední a zadní straně je tedy šev navíc, to ale ničemu nevadí. Při přišívání okrajů nohavic, které byly o něco menší než samotné nohavice, jsem musela látku natahovat. Je ještě možnost udělat zakončení stejně velké jako nohavice, a potom při šití látku nenatahovat.

Vše ostatní k návodu naleznete právě na zmíněné stránce.

Ze zbytků čepička a bryndák

Střih získáte tak, že si obkreslíte vaši oblíbenou čepičku a bryndák, které máte doma. Poté střihy obkreslíte na zbytky látek nebo zbytky látek seskládáte jako patchwork.

Návod na podobnou čepičku zde

Třešnička na závěr

Pokud jste zaregistrovali, že jsem na tepláky využila pouze nohavice, tak vás možná zajímá, co bylo se zbytkem tepláků? V létě z nich budu mít i já parádní teplákové kraťasy. ?

Upcyklujete i vy? Vidíte to jako ztrátu času nebo je pro vás šítí koníček a na čase vám vůbec nezáleží?


One thought on “Upcyklace tepláků a trička na jarní soupravu pro miminko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.