Rozhovor s Marií-Terezou známou jako „cihlový dům“

Marie-Tereza o sobě uvádí – „Cihlový dům a rodina, která pořád něco buduje.“

Řekněte čtenářům do začátku tohoto rozhovoru něco o sobě.

Jmenuji se Marie-Tereza, jsem kostymérka (aktuálně na mateřské dovolené) a stojím za instagramovým profilem @cihlovy.dum, kde sdílím střípky z budování našeho domova, tipy ohledně zahrady nebo třeba recepty.

Kdy jste začala aktivně působit na sociálních sítích? Bylo to plánované rozhodnutí nebo vzniklo spontánně?

Myslím, že jsou to už necelé dva roky. Popostrčil mě k tomu jeden známý, který měl pocit, že mám co předat a lidi by to mohlo bavit. 🙂

Zdroj: Instagram, Cihlový dům

Máte nějaký „vzor“, který vás zvlášť ovlivnil nebo inspiroval?

Nikoho takového nemám, já jsem upřímně takový samorost… Ráda si dělám věci podle sebe. Většinou se mi nejvíc líbí to, co většině ostatních lidí připadá ošklivé. 😀

Máte nějakou činnost, která vás baví a naplňuje nejvíce?

Ráda trávím čas u šicího stroje. Už od mala je to činnost, která mě uklidňuje a u které dokážu alespoň na chvíli vypnout. Šiji hlavně výrobky ze lnu (utěrky, ubrusy apod.) a občas i nějaké oblečení pro sebe nebo pro děti.

Jaké reakce dostáváte od lidí? Existuje nějaký okamžik nebo komentář od někoho, který pro vás byl zvlášť odměňující nebo inspirativní?

Překvapivě převážně pozitivní. Ty negativní bych za ty dva roky dokázala spočítat snad jen na prstech jedné ruky. Naštěstí mám kolem sebe opravdu milou a podporující komunitu a neskutečně si toho vážím. Radost mám z každé zprávy nebo komentáře. Nejvíc mě asi těší, když někoho potěším realitou. Nemám problém lidem ukázat, že to u nás není vždy zdaleka tak naklizené a dokonalé, jako na všech těch fotkách, které na nás dnes a denně na sítích vyskakují. Často právě na to dostávám ty nejhezčí ohlasy.

Zdroj: Instagram, Cihlový dům

Mohou se s vámi čtenáři potkat, ať už fyzicky nebo online?

Bohužel, fyzicky momentálně ne, mám dvě malé děti, takže jsem aktuálně ráda, že zvládám ten online prostor. 🙂 Ale snažím se reagovat na všechny dotazy a komentáře, které mi přijdou a být ve spojení se sledujícími alespoň touto formou.

Chcete něco vzkázat čtenářům časopisu Sidonie?

Žijte podle sebe a neřešte, co si o tom myslí ostatní!

Děkujeme za rozhovor!


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.