Už je to rok, co pro nás píše články redaktorka Hana – rozhovor

Už je to rok, co pro Sidonii začala psát redaktorka Hana Novotná. Je to jakýsi milník, a proto tu máme aktuální rozhovor.

Jaké byly tvoje nejvýznamnější úspěchy v průběhu roku, kdy jste byla redaktorkou magazínu Sidonie?

To je docela těžké říci. Pro mě je úspěch každý článek a nápad, který potěší alespoň jednoho čtenáře. Myslím, že to se mi daří. Snažím se předávat dál vše, co se mi v životě děje. Někdy to jsou zcela obyčejné věci, které by mohly někoho potěšit, protože se mu dějí také.

Jak udržuješ svou kreativitu a originalitu v článcích pro magazín Sidonie, aby byly zajímavé pro čtenáře?

S příchodem mateřství mám někdy pocit, že se vše točí jen kolem toho jednoho. Nicméně můj způsob, jak si kreativitu udržet je poznámkový blok v mobilu. Mobil mám téměř vždy po ruce a jakmile je něco co je vhodné pro článek, tak zapisuji. Ten seznam už mám opravdu dlouhý a témata tam stále přibývají. Inspirace je všude kolem nás.

 

Jak zapracováváš své osobní zážitky, zejména spojené s mateřstvím, do obsahu magazínu, a jakým způsobem se snažíš oslovit čtenářky, které sdílí podobné zážitky?

Snažím se ty hlavní milníky zpracovat, ať už formou „milý deníčku“, kde sdílím svůj příběh nebo vzdělávací formou. Zároveň se snažím, aby tím nebyl celý magazín zahlcený, takže doplňuji o jiná témata, která mě baví a prolínají se mým životem. Mezi ně patří digitální témata, udržitelnost aneb jak já se snažím šetřit naši planetu, novinky ze světa ze všech možných oblastí, seriál významných žen a další.

Jak se tvoje role redaktorky proměnila od doby, kdy jsi začala, a existují nějaké nové projekty nebo rozšíření, na kterých momentálně pracuješ pro magazín Sidonie?

Zajímavá otázka. V mém psaní mám volnou ruku. Vše je tedy autentické. Postupem času a s počtem narůstajících článků přibyly rubriky jako Udržitelnost nebo Digitalizace. Mezi nová témata, na kterých teď hodně pracuji, patří rozhovory s lidmi, kteří mají zajímavý příběh ke sdílení. Na to se chci letos více zaměřit.

Rozhodla ses začít začleňovat rozhovory s lidmi do obsahu magazínu. Co tě motivovalo k tomuto rozhodnutí a jaké příběhy či osobnosti bychom mohli očekávat v budoucích článcích?

Abych to ještě upřesnila, tak rozhovory budu dělat především s ženami po vzoru inspirativní ženy Sidonie Nádherné. Rozhovory tedy mohou být o ženách s neotřelým koníčkem, zaměstnáním apod. Myslím si, že takové inspirativní příběhy do časopisu prostě patří, takže to je moje motivace.

Jaké téma v oblasti udržitelnosti tě momentálně nejvíce zajímá a proč?

Aktuálně mě zajímá udržitelnost především doma. Často přemýšlím nad tím, jak být ještě více šetrnější k životnímu prostředí. Nedávno jsem třeba přemýšlela nad oblečením pro malou. Je toho kolem nás haldy. Mohla bych klidně říci, že se v tom oblečení doslova topíme. Lidé neví, co s tím, tak to často na internetu nabízí zadarmo. Přitom dříve se oblečení na miminka dědilo z generace na generaci, moje babička na mě háčkovala svetříky a dupačky a lidé si oblečení více vážili. Dalším tématem je pro mě otázka kojenecké vody. Je to opravdu „must have“ věc nebo je to pouze marketingový tah? Možná bych to mohla nazvat kreativitou v praxi. Jak už jsem říkala, inspirace je opravdu všude kolem nás.

Co bys ráda sdělila svým čtenářkám a jaké máš plány pro budoucnost magazínu Sidonie?

Nejsem člověk, který by měl dávat poselství. Nicméně se mohu pokusit o nějaká slova závěrem podle toho, co se děje kolem mě.

Buďte šťastní! Dělejte si věci podle sebe! Dělejte, co vás baví! Pokud vám ostatní budou příliš mluvit do života, tak záleží na vás, jak moc si jejich rady a připomínky do života vpustíte. Pokud byste však měli být nešťastní, snažte se žít podle sebe a na ostatní nebrat zřetel – pokud je to samozřejmě možné, například v zaměstnaní to může být obtížné. Možná to může znít sobecky, ale myslím si, že to opravdu funguje a můžete si tím ochránit své vlastní já, autenticitu a radost ze života.

Úvodní obrázek byl vytvořen umělou inteligencí, celý zdroj obrázku je zde.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.