Komunitní zahrady aneb jak pěstovat i ve městě

Slyšeli jste o komunitních zahradách? V poslední době si u mnoha lidí získávají oblibu.

Co jsou komunitní zahrady?

Jedná se o zahrady, které zakládá určitá skupina lidí (tzv. komunita) v sousedství za účelem pěstování zeleniny, květin nebo trávení volného času. Zahrady jsou určeny nejvíce pro lidi, kteří bydlí ve městech a nemají k dispozici zahradu. Jedná se tedy o takovou sdílenou zahradu, kde má každý své místo.

Výhody komunitních zahrad

Díky komunitním zahradám mají lidé možnost získat lepší vztah k přírodě a pěstování a také navazují a budují sociální vztahy s lidmi ve své blízkosti. Pokud navíc máte v sousedství cizince, můžete si posílit vzájemně své jazykové dovednosti. V poslední řadě je velikou výhodou pobyt v přírodě a na čerstvém vzduchu, což má velmi pozitivní vliv na naše zdraví.

Kde najdete více informací?

Pokud vás komunitní zahrady zaujaly, tak se můžete podívat na webové adrese https://www.mapko.cz/page/komunitni-zahrady na mapu komunitních zahrad a třeba se k některé ve vašem okolí připojit. Zároveň zde naleznete např. osoby, které nabízejí žížalí čaj nebo přijímají bio odpad apod. Navíc zde můžete přidat i vaše místo nebo „aktivitu“, pokud nějaké máte a rádi byste ho s někým sdíleli

Největší oblibu by mohl získat především ve větších městech, kde je složitější, se dostat do přírody. Jak se líbí vám tento nápad?

Úvodní obrázek: pixabay.com


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.