Koberečky z hromady pánských triček

Ze starých triček se dá vykouzlit velké dílo. Pojďte se dneska inspirovat tím, co jsem z vytříděných triček vytvořila.

Třídění šatníku

Třídění šatníku je každoroční rituál. Letos triček bylo více, jelikož byly poničené od deodorantů. Často se jednalo o kousky, které byly jinak bez poničení, a tak mi je bylo líto vyhodit. Přemýšlela jsem, co s nimi. Přeci jen jsou to pánská trička, na kterých je velký kus látky.

Jak vznikl nápad?

Když měla trička letět do koše, tak jsme do doma málem obrečeli. Samozřejmě to myslím s nadsázkou. Nicméně škoda to byla. Stále jsem přemýšlela, jak je dále využít a najednou to tam bylo.

Vzpomněla jsem si na inspiraci, kterou jsem viděla na internetu a před časem jsem ji s vámi sdílela (https://www.sidonie-casopis.cz/deka-nebo-hracka-z-obleceni-ktere-nosilo-vase-miminko/). Ale my jsme potřebovali nové koupelnové rohožky. A tak vznikl nápad.

Patchwork z triček

Naše trička měly zajímavé nápisy, takže jsem z nich udělala čtverce, abych mohla udělat koberečky ve stylu patchwork. Čtverce jsem poté sešila na šicím stroji dohromady a našila je na starý bílý ručník, který posloužil jako spodní strana.

Měření a seskládání čtverců

Čtverce jsem vytvořila veliké tak, aby mi to potom velikostně pasovaly na ručník a k tomu jsem u každého čtverce přidala přídavek na šev 1 cm. Konkrétní rozměry jsou tedy velmi individuální. Pokud byste se pouštěli do něčeho podobného, je potřeba využít vašich matematických schopností.

Čtverce jsem odměřila tak, že jsem si vždy našla střed obrázku – změřila jsem výšku a vyznačila střed přímky, poté jsem změřila šířku a vyznačila střed přímky, a tam kde se mi „ty středy“ protnuly, tak to byl střed obrázku a tedy roh každého čtverce.

Když jsem měla připravené a nastříhané čtverce následovalo rovnání. Potřebovala jsem, aby podložka vypadala ze všech stran tak nějak neorganizovaně nebo jak to říci. Některé čtverce byly tedy vzhůru nohama a jiné ne. Vše je vidět na výsledném obrázku.

A jak využíváte a recyklujete věci v domácnosti vy? Napište do komentářů věc, na kterou jste nejvíce hrdí.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.