Co uvařit na chatě

Více jak polovina prázdnin je již za námi, což ale rozhodně nebrání tomu, abyste si společně s rodinou vyjeli na chatu užívat si teplého počasí a času stráveného na čerstvém vzduchu. Chata pro většinu z vás představuje ideální místo pro relaxaci a odpočinek, kde trávit čas je radost, zvláště pak je-li chata v klidné přírodě daleko od ruchu velkoměsta.

Jestliže i vy zrovna plánujete odjezd na chatu, určitě kromě balení všech potřebných věcí uvažujete i nad tím, co sobě a své rodině uvaříte. Mnoho lidí si suroviny odváží s sebou, aby pak nemuseli dojíždět do několika kilometrů vzdálených obchodů. Je-li to i váš případ, inspirujte se naším článkem!

Pokrmy „ala“ dary lesa

Vyrážíte na chatu k lesu, kde lišky dávají dobrou noc? Pak právě pro vaše oči jsou určeny naše první řádky! Jestliže se vaše chata nachází poblíž lesa, kde je možné využít darů přírody, využijte toho při přípravě pokrmů. Možná máte ve své chatařské zásobě loňskou zásobu hub – letos ještě nerostou – a to sušených, zmražených či zavařených. Houby se dají připravit na nespočet způsobů, ať už na polévku, oblíbenou smaženici či výtečnou omáčku. Přidáte-li do některého z pokrmů i aromatický libeček, pokrm ihned získá úplně jiný šmrnc – a zaručeně vám zachutná!

Oběd ve stylu Blízkého východu

Rádi si s rodinou pochutnáte na mletém masu v jakékoli podobě? To rádi slyšíme, a proto ihned přicházíme s dalším skvělým tipem, který si na chatě můžete připravit. Nejen na Blízkém východě, ale i kdekoli jinde po světě je stále oblíbenější musaka s mletým masem, která se dá připravit na vícero způsobů. Nechte se inspirovat pokrmem, jež má svůj domov především na Balkáně a zamiluje si jej pro jeho chuť i vůni!

Vaření „co chata dala“

Každému se občas stane, že zvláště ke konci pobytu dojdou nakoupené suroviny a člověk pak musí kouzlit s tím, co mu chata ještě dokáže nabídnout. Jednou z nejčastějších komplikací je absence oleje, na kterém lze připravit nejrůznější dobroty. Nezoufejte a povolejte na pomoc kokosový olej, který je vhodný nejen na vaření, ale i nespočet dalších věcí. S kokosovým olejem můžete pečovat o vlasy i pokožku, stejně jako jej můžete použít při redukci váhy nebo jako přírodní balzám po holení. Rozhodně není na škodu mít jej po ruce!

Foto: pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.