Vnitřní bohyně, ženství a vůně

Hledat vnitřní bohyni má smysl, pouze pokud hledáme i vnitřního boha. Jenže ouha, představa boha-bohyně stojících nahoře na nebesích se nám často příčí. A tak se spíše vžila označení jako ženství a mužství. Stále se ale jedná o totéž, o odraz jin-jang principu v našem nitru. Proč pro nás ženy má smysl probouzet vnitřní bohyni a jak si cestu usnadnit pomocí vůní, se dozvíte v následujících řádcích.

Princip jin a jang

  • Jin je měkký, poddajný, snový, cítí, vnímá, přijímá, má smysl pro krásu, ladnost, dbá na dobrý dojem, umění je jeho parketou.
  • Jang je ostrý, pevný, rozpínající se, myslí, vytváří, dává, má pevný řád a řídí se obecnými zákonitostmi, je mistr vědění, touží po poznání.

Pojďme si tyto dva principy představit jako dvoušroubovici, nekonečně propletený dvoupaprsek uspořádaný v dokonalém tvaru. Společně byli stvořeni z lásky a společně směřují k jednotě. Napětí vznikající mezi nimi je udržuje v pohybu a pomáhá jim růst a vyvíjet se. Každý z nás v sobě nese oba tyto principy. Každý z nás má v sobě obsažen celý vesmír.

Zahrajme si na chvilku na genetiky a uberme jednu šroubovici z této dokonalé dvojice. Šroubovice ztrácí svoje dvojče, které jí dává oporu i dynamiku, a proto uvadá ve svých snech nebo se ničí v prázdnotě. Jin neexistuje bez jang a jang neexistuje bez jin. Oba principy jsou součástí jednoho a téhož celku. A my, stejně jako šroubovice, toužíme po spojení se svým dvojčetem a prožitku jednoty.

Hledejme své ženství a mužství

Hledání vnitřní bohyně tedy nutně souvisí s hledáním vnitřního boha. Ženství poznáme nejlépe skrze prozkoumání mužství. Anebo také jinak: jin se nemůže naplno uvolnit a rozvinout, pakliže vedle něj nestojí pevný a silný jang.

Přenesme nyní tyto principy do partnerských vztahů. Jak geniálně jednoduchý návod nám z těchto zákonitostí vyplývá! Máme-li jako ženy potřebu hledat vlastní ženství, nutně k tomu potřebujeme vytvořit prostor pro muže, kteří nám dodají oporu, stabilitu a sílu. Vzpomeňme si na dvě šroubovice, které si neustále hledí do očí, obdivují se a podporují, nikdy se však nesnaží být jako své vlastní dvojče, a proto mezi nimi neustále proudí láska, napětí a životadárná energie.

Máme-li potřebu být více ženami, buďme více samy sebou a podpořme muže v jejich přirozenosti. Obdivujme je, podporujme, učme se od nich, ale nesnažme se být jako oni. Poznání principů mužství nám pomůže k nalezení vlastního ženství.

Své ženství hledat nepotřebuji

Bystré čtenářky možná namítají, že své ženství hledat nepotřebují, protože každý v sobě neseme obraz jin i jang. Souhlasím s vámi, jsme dokonalí sami o sobě. Ale pouze dvě silně rozvinuté a propletené šroubovice nás vedou zpátky k jednotě, ze které jsme vyšli.

  • Pokud nás vnitřně pohání touha po poznání, je pro nás dobré prozkoumat principy jin a jang.
  • Pokud vnitřně toužíme po harmonickém partnerství, je pro nás dobré rozvíjet ženství a mužství.
  • Pokud směřujeme k lásce a jednotě, je pro nás dobré sjednotit oba póly, ze kterých jsou tvořeny.

Probouzím vnitřní bohyni

Podívejme se nyní na slova vnitřní bohyně, po kterých pátráme. Vnitřní vypovídá o hlubokých niterných prožitcích, které prožíváme a které nás určitým způsobem směřují, proměňují, pomáhají našemu sebepoznání a sebeuvědomění. Bohyně označuje něco nehmatatelného, přesto silně přítomného, tvořícího s nekonečným potenciálem a s všudypřítomným záměrem dobra a lásky. Vnitřní bohyně, hluboká mystická nekonečná síla ukrytá v každé z nás. Nádhera! To přeci stojí za probuzení!

Vůně na podporu ženství

Zaměřme se nyní na to, jak si hledání vnitřní bohyně usnadnit pomocí vůní. Cesta k naší vnitřní bohyni vede přes naše nitro. Potřebujeme tedy éterické oleje, které nás zvnitřní, zklidní, zpřítomní okamžik. Vhodná může být myrha, santal, ale i kadidlo. Dále postupujeme k cestě do vlastního srdce, s vůněmi jako petitgrain (pomerančové listí), iris (kosatec) nebo mateřídouška nám to půjde snáze. S objevením vnitřní krásy, lásky a vlastního potenciálu nám pomůže růže, magnolie nebo kopretina. A nakonec přichází projevení sebevědomé vnitřní bohyně v celé její kráse a síle, sáhnout můžeme po esencích jako je jasmín, ylang-ylang nebo lípa. Nezapomeňme vždy pracovat pouze s přírodními éterickými oleji.

Tip: Můžete si také nechat namíchat vlastní vůni – třeba osobní parfémek. 

3 nejoblíbenější vůně

Pro čtenářky, které jsou milovnicemi krásných vůní jako já, zde doporučuji 3 láskyplné a ženské vůně, které patří u mých klientek mezi nejoblíbenější. Abyste při koupi snáze poznali přírodní éterické oleje, uvádím zde i jejich latinské názvy a zemi původu.

  • Růže perská (Rosa damascena z Íránu)
  • Jasmín auriculatum (Jasminum auriculatum z Indie)
  • Lípa (Tilia cordata z Francie)

Šťastné shledání s krásou vašeho ženství vám přeje Lusílija. Podívejte se také na Simbis.cz


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.