Pravidelné čištění koberců v dětských pokojích je velmi důležité pro jejich zdraví

č

Usazuje se v něm prach z ovzduší a pyly, které se do místnosti dostanou při větrání. Když jej pravidelně nevysáváme, usazený prach se při pohybu po koberci znovu dostává do ovzduší a je ho v něm mnohem více, než by bylo s čistým kobercem. To může způsobovat prachovým alergikům potíže, ale trpí pak i zdravé děti, kterým se do plic dostává zbytečně prach.

Čištěním z koberců odstraníte prach, alergeny a spory plísní

Do koberců se dostávají i exkrementy roztočů, což je také jeden z velmi výrazných alergenů. Roztoči v kobercích nežijí, jak by se mohlo mnoho lidí domnívat, to není vhodné prostředí pro jejich život a rozmnožování, ale tyto exkrementy se do koberců dostávají z matrací, přikrývek a polštářů. Proto bychom na pravidelné vysávání neměli zapomínat i kvůli těmto alergenům. Bohužel pouhé vysávání odstraní nečistoty z vlasů koberce, ale neodstraní ty, které se při pohybu po koberci usadí v jeho hloubce. Tyto nečistoty odstraníme pomocí hloubkového čištění koberců.

V Praze se hloubkovým čištěním zabývá společnost Čištění koberců Praha. Svoji pobočku má také v Plzni, proto si její obyvatelé nebo firmy mohou objednat čištění u společnosti Čištění koberců Plzeň. Hloubkově se dají vyčistit nejen koberce, ale také veškerý čalouněný nábytek. Jde především o sedací soupravy, pohovky, křesla, taburety, jídelní a kancelářské židle. Dokonce i k čištění postelových matrací se využívá hloubkového čištění. Společnost Čištění koberců Praha používá k hloubkovému čištění speciální čistící stroje, tzv. extraktory. Jejich výrobcem je firma Kärcher, a poskytuje k nim také čistící přípravky. Jsou sice dražší, ale zato kvalitnější a šetrné k lidské a především dětské pokožce. Po jejich použití se nemusí čištěné plochy dodatečně proplachovat čistou vodou. Celý proces čištění tak mohou pracovníci společnosti Čištění koberců Praha provést v krátkém čase a také doba schnutí je díky používání těchto čisticích prostředků mnohem kratší.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.