Pozdrav z dovolené – aplikace Photocards AI

Každý má rád posílání pozdravů z dovolené a každý to dělá vlastním způsobem. Pojďme se dneska podívat, jak vytvořit hezkou fotku nebo koláž pomocí online nástroje zdarma.

V dnešní době je k dostání celá řada aplikací a editorů zdarma. Já bych vám chtěla dát tip na 1 z nich, který se mi osvědčil a ráda se k němu vracím. A zároveň sepsat kratičký návod, jak na to.

Co potřebuji k vytvoření pozdravu nebo koláže?

Editor Photocards AI je dostupný pod tímto odkazem z vašeho počítače přes webový prohlížeč. Web je celý v angličtině, nicméně je udělaný velice jednoduše a zorientuje se v něm každý.

Zdroj: Photocards AI

Pokud byste se rozhodli navštívit tuto stránku z mobilního telefonu, tak se dostanete na stránku PicCollage, která obsahuje i odkazy na stažení aplikace do mobilního telefonu. Funguje to na stejné bázi, navíc jsou v mobilní aplikaci i zpoplatněné šablony. Tomuto editoru se dnes věnovat nebudeme.

Zdroj: PicCollage

Orientace na webu Photocards AI

V sekci „Templates“ naleznete celou škálu šablon pro vytvoření koláží z vašich fotek. Dělené jsou v levém menu podle ročních období (jaro, léto,..), významných životních událostí (narozeniny, oslavy, svatba,..) a dalších. Každá šablona navíc obsahuje jiný počet okének pro vložení fotky (pokud máte fotky např. 2, tak vybírejte z těch, které mají možnost vložení 2 fotek).

Vytvoření koláže

Pokud chceme poslat pozdrav z dovolené, tak se asi nejvíce hodí kategorie „Seasonal Cards – Summer“. Vyberete šablonu, která se vám nejvíce líbí. Můžete fotky můžete vložit ze svého zařízení. Ve vybrané šabloně v oblasti, kam se vkládají fotky jsou obrázky znaménka +, po kliknutí na + můžete vybrat z vašeho zařízení fotku. S vloženou fotkou lze hýbat nebo ji i lehce upravit (barvy, kontrast, atd.). Zároveň po kliknutí na texty můžete měnit i text nebo styl písma. Ve většině případech však stačí dát fotku na střed a je hotovo. Každopádně se nebojte zkoušet a hrát si s tím, jen tak se naučíte editor používat.

Zdroj: Photocards AI

Uložení a sdílení výsledku

Váš výsledek si můžete uložit do počítače pomocí tlačítka v pravém horním rohu „Save“.

Pokud byste si chtěli uložit odkaz, klikněte na tlačítko „Share Link“ a vyberte jednu ze dvou možností a link si zkopírujte:

  1. „Editable Link“ neboli odkaz sloužící pro další editaci – např. kdybyste si fotku později chtěli upravit
  2. „View Only Link“ neboli link, který po nasdílení může adresát pouze otevřít a prohlédnout, nikoliv dále upravovat (pro naše potřeby sdílím odkaz na ukázkový obrázek).

Níže už můžete vidět výslednou koláž, kterou jsem vytvořila. Fotky použité v koláži jsou dostupné na editoru.

Zdroj: Photocards AI

Líbil se vám dnešní tip na editor? V době extrémního dostatku je mnoho možností, jak poslat pozdrav z dovolené nebo vlastně koláž k jakékoli příležitosti. Toto je jen malý kapička v dnešním světě.

Jaké editory používáte vy a k jakým příležitostem jste fotky takto upravovali?

Foto: pixabay.com. Děkujeme za poskytnutí úvodního obrázku zdarma, celý zdroj je pod tímto odkazem


2 thoughts on “Pozdrav z dovolené – aplikace Photocards AI

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.