Mé největší objevy v digitalizaci nákupním světě, které mi ulehčují život – inspirace pro jiné

Existuje mnoho aplikací, které mohou ulehčit život. Dneska se mrkneme na pár z těch, které mohou ulehčit nakupování.

V minulém článku (odkaz zde) jsem nakousla svět digitalizace v oblasti nakupování a dneska bych s vámi ráda sdílela moje objevy, které mi ulehčují nakupovaní a jsou digitální.

Aplikace na zákaznické kartičky

Největším pomocníkem na cestě k digitalizaci v běžném životě je pro mě aplikace, do které si můžete nahrát veškeré zákaznické kartičky. Nemusíte je poté nosit v peněžence a mít ji tak zbytečně těžkou.

Aplikací tohoto typu existuje více. Já mohu doporučit aplikaci Portmonka (tu využívám několik let). Pro operační systém Android je dostupná zde, pro operační systém iOS je dostupná zde. Jste zároveň nadšenci do prohlížení a nakupování podle slevových letáků? Tato aplikace v sobě navíc zahrnuje jejich digitální verzi.

Placení kartou v mobilu

Nejprve jsem se tohoto trendu obávala, ale nastavila jsem si svá vlastní pravidla, abych neměla strach a jen jsem párkrát zaplatila platební kartou v mobilu, už se toho nechci vzdát. Navíc v kombinaci s aplikací Portmonka je to jednodušší. Stejně při platbě ten telefon držíte v ruce, tak jej rovnou využijete dvakrát. Jednou naskenujete zákaznickou kartičku a po druhé zaplatíte kartou v mobilu.

Asi vás zajímá, jaká pravidla jsem si nastavila? Jako správný konzervativní člověk jsem měla obavy, „aby mi někdo nevybral účet“. Založila jsem si tedy jiný nový účet, na kterém mám jen určitou sumu peněz, kterou pravidelně doplňuji dle útraty. Na tomto účtu nemám zbytečně velký obnos peněz. Dokonce jsem si u své banky mohla zažádat o to, aby mi neposílali plastovou platební kartu, takže tím jsem také za sebe maličko redukovala „odpad“.

Zdroj: pixabay.com

Skener čárových kódů

Skener čárových a QR kódů může být užitečným pomocníkem. Některé mobily ho již mají zahrnutý ve fotoaparátu, jiné potřebují aplikaci. K čemu je to dobré? Pokud se v krámě rozhodujete, zda si nějakou věc máte koupit, můžete pomocí naskenování kódu zjistit podrobnější informace např. o materiálu a složení nebo se podívat na dostupnost předmětu u jiného prodejce na internetu.

Zdroj: pixabay.com

Nákupní seznam

Aplikací na nákupní seznamy existuje také nespočet. Hledejte je pod názvem „aplikace nákupní seznam“. Někomu postačí obyčejný poznámkový blok (digitální). U mě v rodině se osvědčila aplikace na poznámky Keep (pro Android), která funguje také na principu poznámkového bloku. Máme v ní vytvořený společný nákupní seznam (zaškrtávací). Seznam máme v rodině nasdílený, tak se do něj dostane jakýkoli člen rodiny a každý z nás jej může doplňovat a odškrtávat.

Zdroj: pixabay.com

Další aplikace, které mohou usnadňovat život a týkají se konkrétních prodejců můžete také na internetu vyhledat. Pokud třeba patříte k těm, kteří nakupují pouze v pár obchodech stále dokola, tak doporučuji si takové aplikace stáhnout. Kromě „historie nákupů“ často obsahují i výhodné kupóny a další.

Máte nějaké oblíbené aplikace i vy? Pojďte je sdílet do komentářů.

Kam dál?

Více o digitalizaci v nakupovaní: Účtenky z obchodu a digitalizace v oblasti nakupování

Více o kompetencích budoucnosti: Připravují školy děti na budoucnost, když dnes 65 % budoucích pracovních pozic neexistuje

Další témata: Sharenting – co to je a jak s ním pracovat

Úvodní foto: pixabay.com. Děkujeme za poskytnutí úvodního obrázku zdarma, celý zdroj je pod tímto odkazem


4 thoughts on “Mé největší objevy v digitalizaci nákupním světě, které mi ulehčují život – inspirace pro jiné

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.