Jednoduché visačky na dárky s vlastní fotkou

Máte doma spoustu vlastních vánočních fotografii? Pojďte je využít a vytvořit si s nimi visačky na dárky.

Zrodí se nápad

Každý rok se snažím na dárky připravit vlastní jmenovky. Vždy si přeji, aby byly neotřelé, něčím zajímavé nebo jen měly nějakou tématiku, která zrovna frčí. A i letos se mi v hlavě zrodil nápad, že bychom mohli (hlavně pro prarodiče) udělat jmenovky s obrázky vnoučat.

Jaké fotky použít?

Použijte jakékoli fotky, které jste zatím nepustili do světa, aby byl obdarovaný překvapen.

Někdo možná chodí na vánoční focení do ateliéru, tak využijte klidně i takové fotky.

Poslední možností je vytvořit si vlastní vánoční fotky v pohodlí domova. Inspiraci jsem s vámi sdílela v tomto článku: Ateliérové vánoční fotografie z pohodlí domova

V čem visačky vytvořit?

Nebojte se využít aplikace, které nabízí mnoho vánočních šablon. S trochou kreativity potom upravené fotky snadno přetvoříte na visačky na dárky.

V předešlých článcích jste mohli vidět, jaké aplikace využívám k úpravě fotek, respektive ke tvorbě koláží. Více informací naleznete v samotných článcích Vánoční přání nebo voucher – aplikace Greeting Island a Pozdrav z dovolené – aplikace Photocards AI.

Jak jsem to udělala já?

Pomocí zmíněných aplikací jsem si vytvořila kartičky, které jsem vytiskla v požadované velikosti na tvrdý papír. Pokud nechcete mít visačky ve tvaru obdélníku, tak stačí zastřihnout rohy buď rovně (jako je to na následujícím obrázku) nebo do obloučku a vytvořit jim dírku na zavěšení.

Rovné zastřihnutí rohů
Zdroj obrázku: Photocards AI a Pixabay

Zastřihnutí rohů do obloučku
Zdroj obrázku: Greetings Island a  Pixabay

Při tisku nejdříve vytiskněte zkušební visačky, na kterých vychytáte velikost. Já jsem zvolila na výšku velikost 10 cm. Přišlo mi to veliké tak akorát, a hlavně je na té visačce alespoň něco vidět. Doporučuji využívat fotky, které jsou focené z větší blízkosti.

Zdroj obrázku: Greetings Island a Pixabay

Praktický tip na závěr

Jakmile budete mít hotové visačky, tak si je můžete uložit buď klasicky, tak jak vám nabídne aplikace nebo si udělat printscreen obrazovky (na mobilu postačí zmáčknout kombinaci tlačítka snížení hlasitosti a zamykacího tlačítka). Printscreen poté ořezejte do požadovaného čtverce nebo obdélníku, ostatní už zvládnou po vytisknutí nůžky.

Jak nadepisujete dárky? Používáte klasické visačky, samolepící jmenovky, nebo jen fixou rovnou na balící papír?

Úvodní foto: pixabay.com. Děkujeme za poskytnutí úvodního obrázku zdarma, celý zdroj je pod tímto odkazem


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.