Psychické potíže dětí nezlehčujte, pomoc je nyní i v Brně

Co se děje s mou holčičkou, proč už se neusmívá? Proč ten kluk vyvádí tolik hloupostí, nemá snad rozum? Otázky, které se honí hlavou mnohým rodičům, na něž neznají odpovědi. Děti a dospívající se musí často vypořádat s mnohými traumaty a smutky, přičemž někdy se raději uzavřou do sebe. Jindy se dají na cestu závislostí a chytnou se „špatné“ party. Tím ale výčet různých psychických potíží mladé generace rozhodně nekončí, protože roste počet jedinců s psychickými poruchami včetně úzkostných stavů a panických atak. Co dělat? Rozhodně vyhledat pomoc, která je dostupná nejen v Praze, ale rovněž v Brně.

Potíže rozhodně nebagatelizovat

„To za nás, to se problémy vyřešily hned.“ Hláška, kterou hodně rodičů používá, je neskutečné klišé. Rozhodně se v minulosti psychické potíže neléčily lépe a efektivněji, spíše se zametaly takzvaně pod koberec. O depresích či závislostech se raději nemluvilo, problémy se proto neúměrně stupňovaly. Leckdy dotyčný skončil v psychiatrické léčebně. Naštěstí dnešní přístup je zcela odlišný, důležité je o pomoc pro své děti říci. V současnosti se nabízí možnost využít dětského psychologa Brno.

Beze strachu z léčebny

Proč se nebát kontaktovat psychoterapeutické centrum? Jednoduše, protože pomůže. Děti nebo teenageři mohou trpět různými psychickými obtížemi, jejichž spouštěče je možné odstranit pomocí terapie. Proč toho tedy nevyužít? Kvůli studu z okolí? Raději tedy pokoutně shánět psychofarmaka? Rozhodně ne, psychologická léčba rozhodně neznamená, že dotyčný jedinec skončí na uzavřeném oddělení psychiatrické léčebny. Moderní léčba dokonce nespočívá ani v podávání antidepresiv, k jejich předepsání se přistupuje jen v nejtěžších případech.

Úleva a nový život

Každý chce jistě pro své dítě udělat to nejlepší, při psychických potížích je nejsnazší cestou kontaktovat psychoterapeutické centrum, kde odborníci na základě prvotní konzultace a testů vypracují léčebný plán. Ten stojí povětšinou na intenzivní modifikované psychoterapii vhodné pro dospívající, kdy se hledají spouštěče potíží. Následně se pomocí dechových a relaxačních cvičení, která mohou probíhat i za pomoci virtuální reality, pokračuje v léčbě a vede ke kýženým výsledkům. To vše bez antidepresiv nebo tlumících léků, ty se totiž volí až v poslední řadě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.