Organizace Nedoklubko

Slyšeli jste o organizaci Nedoklubko? Jedná se o organizaci, která pomáhá rodičům předčasně narozených dětí.

V České republice působí již od roku 2002. Hlavním cílem organizace je psychosociální podpora rodičů předčasně narozených dětí.

„Předává rodičům relevantní informace o předčasném porodu. Podporuje neonatologická oddělení. Posiluje sounáležitost rodičů a sdílí příběhy a vzkazy. Zvyšuje informovanost veřejnosti o problematice předčasného porodu a české neonatologii. Pracuje na osvětě, podporuje výzkum a prevenci předčasného porodu.“(Citace z Nedoklubko. [online]. Dostupné z: https://www.nedoklubko.cz/o-nas/)

Zdroj: https://www.nedoklubko.cz/

Pomáhejte s Nedoklubkem

Na webu naleznete . Kromě darování finanční částky je zde varianta podpořit nákupem v obchůdku Nedoklubka nebo na jiných webech/eshopech. Můžete pomáhat sdílením vlastního příběhu nebo můžete pomáhat tvořením, což je varianta, která mě velice zaujala. Na webu naleznete nasdílené návody, podle kterých můžete vyrobit dárečky, které Nedoklubko daruje maminkám, tatínkům a miminkům jako symbol, že v tom nejsou sami, jako takového maskota, který jim dává více sil. Více o všech možnostech pomoci naleznete zde: https://www.nedoklubko.cz/pomahejtesnami/

Děkujeme za to, že tu jste

Podpora je důležitá, obzvláště v těžkých chvilkách. Je neuvěřitelné, jak malinká miminka se dneska mohou narodit a že díky zdokonalující se péči a technologiím mají možnost bojovat o svůj život a přežít. Každé mamince a tatínkovi, které taková situace potká držím palce a přeji jen to nejlepší.

Zdroj: https://www.nedoklubko.cz/

Jak jsem se s Nedoklubkem seznámila?

Čas od času se u nás konají tzv. Dny zdraví. Na takových dnech se můžete dozvědět zajímavé informace o svém zdraví, zjistit si krevní skupinu nebo objevit něco nového ze světa zdraví. Já jsem se na takové akci seznámila právě s Nedoklubkem. Bylo to v době, kdy na mě mé těhotenství nebylo ještě moc vidět a když mi paní řekla, že by se miminko mohlo už narodit a mělo by šanci na život, tak mi spadla brada. Do té doby jsem vůbec netušila, že je něco takového možné. Dozvěděla jsem se tam i spoustu dalších důležitých informací, jak třeba postupovat při předčasném porodu atd. Bylo to moc milé setkání a jsem vděčná, že sem s Nedoklubkem mohla seznámit.

A co vy, znáte Nedoklubko?


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.