Jak dodat domovu tu správnou šťávu?

Pořídili jste si nové bydlení a stále v něm cítíte stopy předchozího majitele? Jste často nemocní nebo bez energie a doma si pořádně neodpočinete? Stavíte nový dům a chcete mu vtisknout ducha? Pak potřebujete přivést svěží čerstvou energii do vašeho domova. A jak na to? O pár svých triků a zkušeností se s vámi ráda podělím.

Pořízení nového bydlení nebo opakující se nemoci či únava v domově, to jsou krásné příklady, kdy se vám hodí vyhledat odbornou pomoc a nechat si energeticky vyčistit byt. Než se za někým vydáte, poradím vám, jak můžete svojí situaci zlepšit samipomocí pár jednoduchých maličkostí.

A jak na to?

  • Vymalujte! Na bílo nebo barevno, hlavě čistě a svěže.
  • Vygruntujte! Všechny pavučiny z domu pryč.
  • Vyvětrejte! A to pořádně.
  • Pusťte domů světlo! Pryč se žaluziemi a záclonami.
  • Pořiďte si krásné květiny! Fíkus, bambus nebo třeba muškáty.
  • Používejtepřírodní zesilovače energií! Jako třeba drahé kameny.
  • Vykuřujte váš domov! Nejlépe sušenými bylinami.
  • Používejte aromalampu! A přírodní vůně květů.

Malujeme, malujeme, malujeme

Nový domov si žádá nové vymalování. To každý víme, ale ne každý to dodržujeme. Někdy se nám předchozí vymalování zdá dostatečné. Někdy se nám zkrátka nechce.„Už zase malovat? Víš, kolik je to špíny? Vždyť je to ještě dobré.“ Nepodceňujte tento bod. V omítkách kolem nás se může držet stará energie a my potřebujeme svěží vítr do plachet. Ideální je pravidelně malovat při jakékoliv důležité události (přestěhování, pořízení nové postele, narození dítěte) nebo kdykoliv máte pocit, že jsou stěny takové mdlé, zašlé nebo když se v místnosti necítíte úplně nejlépe.

Někdy už ale vymalování nestačí. Barva se lepí na váleček a už nám dává znamení, že je čas oškrábat nebo dokonce otlouct omítky. Byla jsem dvakrát ve svých domovech svědkem tohoto procesu. Vzhledově i energeticky to byl obrovský skok dopředu, a tak vám ho vřele doporučuju. Pokoje se tak krásně projasnily a pročistily, uvidíte sami.

A jakou barvu zvolit? Jakoukoliv, která je vám nebo vaší rodině příjemná. Nedoporučuji vám pouze tmavé odstíny. Jsou sice možná moderní, ale ubírají světlo a energie vám tak do místnosti moc nepřivedou. Osobně se vyhýbám i mdlým odstínům typu béžová, to mám raději čistě bílou. Jinak v našem domě najdete svěží zelenou, sytě žlutou, rubínově červenou (ne moc), zlatou, lila, indigo, meruňkovou, banánovou i bílou. Vyzkoušejte nějakou!

Gruntujeme

Jedním z nejjednodušších a přitom nejúčinnějších způsobů, jak zlepšit energii ve svém domově, je pořádně uklidit. Úklidem ale nemyslím jen vyluxování a umytí nádobí. Myslím tím hlavně to velmi nepříjemné přebírání krabic, šatních skříní, koutů, kde se hromadístaré časopisy a pošta, otření prachu a pavučin i z těžko dostupných míst. A hlavně! Úklid a zpřehlednění prostoru ve sklepě a na půdě! Na ty se často zapomíná. I ve sklepě mohou být věci pěkně roztříděné a zorganizované do regálů, šanonů či krabic. V dnešní době již nepotřebujeme shromažďovat stovky zavařovacích sklenic a součástky ze starých aut, jako to bylo běžné dříve. Schválně kolik věcí najdete ve svém sklepě a na půdě vy? Zajděte se podívat.

Trvalo mi dlouhou dobu, než jsem pochopila skutečné kouzlo a velikou sílu tohoto bodu. Vytřídit staré, rozbité nebo nepoužívané věci je někdy velmi těžké. Nechce se nám do toho. Odnášení pytlů se zbytečnostmi a odvozu starých kusů nábytku do sběrného dvora jsme si jednu dobu užili až nad hlavu. S každým odvezeným kouskem jsem se ale v bytě cítilalehčeji, najednou se v něm dalo dýchat.

Je opravdu důležité obklopovat se pouze věcmi, které s námi souzní, líbí se nám a dělají nám radost. Všechno nepotřebné ale nemusíte vyhodit, můžete věcem najít nového majitele! Nám se osvědčilo nabízet vyřazené funkční věci z domácnosti kamarádům nebo na Aukro, vždycky se najde někdo, kdo naši věc uvítá.

Nesmím zapomenout zdůraznit třídění starých kousků oblečení ze šatníku. Koukněte se schválně do svého šatníku, najdete tam věci 10 a více let staré? Takové, co vám už dávno nesedí tvarově nebo barevně? Pak přišel čas i na provětrání vašeho šatníku! Ráda chodím nakupovat do second-handů, a tak i ráda posílám svoje vyřazené oblečení dál. Najděte ve svém okolí třeba charitativní bazárek a přispějete tím i na dobrou věc! A se zbytkem neprodejného oblečení šup do kontejneru na textil. Bez milosti.

Větráme

Znáte ten pocit, když přijedete v létě na chalupu nebo na chatu a otevřete okna? Cítíte ten přísun svěžího čistého vzduchu? Všimli jste si, jak u toho chalupa ožívá a spokojeně si pobrukuje? Dopřejte tenhle pocit svému domovu každé ráno a třeba i několikrát za den. V létě by to měla být naše povinnost. Ale i v chladných měsících, kdy máme tendenci nevětrat a udržovat si v domě teplo, otevřete okna a dveře a nechte váš domov dýchat. Aspoň na chvíli. Vyvarujte se ale doma průvanu, ten energii z domova vyhání.

Pokud máte tu možnost, snažte se větrat vždy na světovou stranu, kde svítí slunce. Do domu se vám tak dostane krásná usměvavá energie. V letních horkých dnech raději ne, to máme sluníčka všude až nad hlavu. Máte-li okna jen na sever a slunce k vám nesvítí, nevadí, větrejte také. Místo slunce si pořiďte zdravé žárovky simulující sluneční světlo. Máte-li pod okny rušnou silnici, větrejte raději večer, kdy je provoz slabší a venku je větší klid.

Pokračování příště.

Autorkou článku je Michaela Nováková www.simbis.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.