Jak zhubnout a být spokojená se svou postavou? Zkuste to tentokrát jinak

Jste spokojená se svou postavou? Pokud ne, patříte mezi většinu ženmálokterá žena totižna své postavě nenajde žádnou chybičku. Některá oprávněně, jiná svoji hezkou postavu zkrátka jen nevidínebo se nedokáže dostatečněocenit. Ať už patříte do první nebo druhé skupiny, určitě uvítáte rady, jak zhubnout.

Jistě, teďsi říkáte, takových článků je internet doslova přesycený. Rady typu cvičit, jíst pravidelně a nejlépe pětkrát denně (samozřejmě v malých dávkách) jsou jistě užitečné a pravdivé, ale co když i přes usilovnou snahu se váha nemění? A když, tak maximálně směrem nahoru.

Možná je ale problém zakopaný úplně jinde, kde byste ho ani nečekala. Tou oblastí, na kterou je potřeba se zaměřit při opakovaných nezdarech v hubnutí, je psychika a zejména naše přesvědčení. Ne, opravdu to není vtip. Některá naše přesvědčení, ať už na vědomé či nevědomé úrovni, mohou blokovat celý proces hubnutí, a to i přes veškeré vaše snahy.

Zbavte se strachu

Abychom zhubli, je nejprve potřeba zbavit se „tučných“ programů a přesvědčit tělo, že být štíhlá je bezpečnéa výhodné. Mnohdy máme s hubnutím, štíhlou postavou nebo cvičením spojené určité události, přesvědčenínebo nezdary. Tělo si takové situace dobře pamatuje, i když my o nich už dávno nevíme.

Abyste si to mohly lépe představit, je tu jeden příklad: žena s nadváhou má například strach (nevědomě), že když zhubne, ztratí kamarádky, které jsou rovněž při těle. Kamarádky by jí totiž mohly závidět a následně se s ní přestat bavit.

Dalším častým problémem při neúspěšném hubnutí je, že se žena nemá ráda, podceňuje se a při pohledu do zrcadla se neustále ujišťuje o tom, jak moc je tlustá a navíc ještě ošklivá. Tělo se nám snaží vždy dát za pravdu a naše přesvědčení se stávají skutečností. Neříkám, že stačí každé ráno před zrcadlem říkat, jak jsem pěkně štíhlá a krásná – takhle jednoduché to bohužel není. Když zkrátka víte, že máte nadváhu, tak si můžete klidně i tisíckrát říkat, že jste hubená, tak tomu stejně nikdy neuvěříte.

Dovolte si emoční svobodu

Ale nevěšte hlavu. Zajímavým řešením problémů, které jsou spojeny s naší psychikou, je metoda se zkratkou EFT. Emotional Freedom Techniques neboli doslova Techniky emoční svobody jsou založeny na teorii, která tvrdí, že negativní emoce jsou způsobeny poruchou v energetickém poli. Pravděpodobně si pod tím nic nepředstavíte, nicméně princip této metody je jednoduchý.

Spočívá v lehkém poťukávánína akupunkturní body při současné koncentraci na své pocity přesvědčení nebo emoce, díky čemuž dochází ke změnám v energetickém systému a k jeho navrácení zpět do stavu rovnováhy. Tato metoda nenahrazuje cvičení ani zdravou a pravidelnou stravu, může však vaše hubnutí zefektivnit. Pokud se už dlouhou dobu snažíte byt štíhlejší, možná právě pro vás bude pomoc EFT užitečná.

Na první pohled se vám to může zdát absurdní, nicméně zkušenosti mnoha lidí s touto technikou jsou přesvědčivé. EFT nepomáhá jen při hubnutí, ale třeba i při zbavování se různých strachů a fobií, depresí nebo dokonce i bolestí.

Jestli jste se rozhodla dát šanci EFT, pomocí internetu můžete nalézt vhodného terapeuta. Při jeho výběru však dejte na reference a zkušenosti klientů. Bohužel i v této oblasti se setkáváme nejen s výbornými praktiky, ale bohužel i těmi nekvalitními.

Hodně zdaru při hubnutí, ať už s pomocí EFT, nebo bez.

Autorkou článku je Kateřina Doul.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.