Zlepšení koncentrace? Jednoduché a potřebné!

I když se o koncentraci nedočtete v nejnovějších trendy magazínech, je to klíčová vlastnost k vyváženému životu. Koncentrace, neboli soustředěnost, je schopnost věnovat veškerou pozornost jednomu úkolu a úspěšně a efektivně ho dokončit. Vlastnost kterou může využít opravdu každý!
Existují tři druhy koncentrace: rozumová, duchovní, a citová. Rozumová koncentrace nám pomáhá se soustředěním v logickém myšlení, k zlepšení paměti, a rychlejší možnosti naučit se novým věcem. Duchovní koncentrace je spíše osobní. Lidé s dobrou duchovní koncentrací si velmi dobře rozumí a vědí co potřebují k tomu aby dosáhli rovnováhy. Na druhou stranu se citová koncentrace vztahuje hlavně k druhým lidem. Citová koncentrace nám umožní porozumět a pomoct našim blízkým. Koncentrace je potřeba ke každodennímu vyváženému životu.

Dokonce i celebrity používají koncentraci k tomu aby si zlepšily svůj výkon. Například Meryl Streep, známá herečka, často zmiňuje soustředění a koncentraci při učení se nových rolí. Liv Boeree, úspěšná moderátorka, modelka, a hráčka pokeru zmínila že pokud se na něco soustředí je schopná toho dosáhnout, a je vidět že už došla daleko! Také naše Česká modelka, Simona Krainová, říká že se musí soustředit na svoji kariéru a soukromí život aby mohla správně rozdělit čas mezi vším tím co musí udělat.

Koncentrace bylinkami

Jedna z nejzaručenějších cest jak navodit vyšší souzstředěnost je bylinkami. Aby mozek fungoval správně, je mu potřeba poskytnout glukózu, mastné kyseliny, vitamíny, a minerály . Aby se koncentrace ještě více zlepšila, lidé většinou používají takzvaná nootropika které zlepšují funkce mozku, posilují paměť, a zvyšují schopnost koncentrace a učení. Mezi nootropika patří i některé bylinky. Jiné bylinky jsou vyzkoušeny našimi babičkami a prababičkami – obě možnosti fungují skvěle.

Z tropické Jižní Ameriky například pochází rostlina zvaná Palo Santo neboli svaté dřevo. Tato rostlina pomáhá už od pradávna původním obyvatelům zlepšit koncentraci a teď se dá koupit i všude po světě. Jednou ze známějších evropských bylinek je kotvičník – malá žlutá kytička která zlepšuje paměť a dodává energii.

800px-Starr_030612-0063_Tribulus_terrestris

Foto: wikimedia

Koncentrace z ovoce

Ovoce je nejenom zdravé a plné vitamínů, ale taky může pomoct koncentraci. Asi dva nejznámější druhy ovoce které lidem pomáhají se soustředit jsou avokádo a borůvky. Borůvky jsou nejen dobré na koncentraci ale taky fungují jako antioxidanty a velmi chutné jídlo pro každou příležitost. Avokádo původně pochází z Mexika a obsahuje spoutu vitaminů C, K a B. Všechno nesmírně důležité k životu.

pexels-photo-172073

Foto: Pexels.com

Úvodní obrázek: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.