Dovolená na Karlštejně není jen pro bohaté

Vyjet si na výlet na Karlštejn nemusí stát majlant. Zatímco obecně panuje pověra, že Karlštejn je drahou destinací pro „horních deset tisíc“ a turisty ze zemí vycházejícího slunce, opak je pravdou. I typická česká rodina střední třídy se na Karlštejně dobře obejde a užije si zdejší pohostinnosti za slušné peníze.

Naplánujte si cestu na Karlštejn a ubytujte se ve zdejším stejnojmenném penzionu. Penzion Karlštejn funguje jako ubytovací zařízení již od roku 1931 a může se tedy pochlubit dlouholetou tradicí. V roce 2019 byl úspěšně modernizován a odpovídá tak všem standardům dnešní moderní doby. Specializuje se na rodiny s dětmi, kterým poskytuje vhodné zázemí při jejich toulkách zdejší nádhernou krajinou.

Pokoje jsou zařízené v romantickém duchu. Je jen na vás, zda se budete stravovat v přilehlé restauraci nebo si vyberete apartmán s kuchyňkou, kde si můžete sami vařit. Restaurace Penzion Karlštejn nabízí především jídla klasické české kuchyně, která jsou doplňována sezonní nabídkou kuchyně mezinárodní. V jídelním lístku zcela jistě zaujme duhový pstruh na bylinkách nebo pikantní stripsy ze sumce. Restaurace je navíc vyhlášena i díky domácím limonádám.

Hlavním bodem výletu na Karlštejn je bezesporu návštěva zdejšího středověkého hradu. Tím ale zdaleka nabídka aktivit a zajímavostí v okolí nekončí. Na svých toulkách v podhradí byste neměli minout místní zoopark. Uvidíte tam řadu exotických zvířat, jednohrbého i dvouhrbého velblouda, bizona, lamy, zebry, oslíky a shetlandské koníky. Dominantou Zooparku jsou pak lvi a párek bílých tygrů.

Máte-li rádi vodu a k tomu ještě krasovou výzdobu, jistě nepohrdnete návštěvou lomů Velká a Malá Amerika. Jedná se o soustavu jámových vápencových lomů, které jsou propojené podzemními štolami. Na objednávku je možná prohlídka podzemních štol těchto lomů i s výkladem průvodce. Dozvíte se informace o historii těžby a vzniku lomů, také něco více o geologii oblasti. Okna štol nabízí unikátní pohled do samotných lomů.

Vyjet si na Karlštejn je možné v každém ročním období. Zažité klišé, že v létě je zde nejlépe, přebíjí fakt kouzelné podzimní přírody, kdy barvící listí mění zdejší okolí v kouzelnou pohádku nejen pro rodilé romantiky. Vhodné termíny k návštěvě jsou zde až do zámrazu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.