Zahradničím – Mini proměna skalky

Každý, kdo má zahrádku, tak se o ni snaží pečovat a dělat na ní úpravy, aby mu dělala radost a líbila se. Samozřejmě i já to tak mám. Ráda bych nasdílela svou malou proměnu skalky, do které jsem se pustila. Nebudu vám lhát, trvala mi asi 3 měsíce, něž jsem ji dovedla do zdárného konce.

Vždy když koukám na „proměny“, tak mám ráda fotografie před a po, takže i ty jsem pro vás vytvořila. Ráda bych upozornila, že nejsem zahradní architekt ani zahradník a úpravy se snažím dělat s nejlepším vědomím a svědomím.

Ta část skalky, kterou jsem upravovala má zhruba 1,5 m na 1,5 m, takže je to opravdu malé.

Začínáme – úprava skalky

Na jaře jsem na skalce vykopala to, co zašlo. Bohužel odešel můj milovaný buxus, který jsem stříhala do kuličky. Začala jsem díky tomu přemýšlet, jak ten malý kousek skalky uspořádat.

TIP! Vždy, když sázím nové rostliny, tak na daném místě vykopu jámu a do jámy vkládám kompost, respektive směs z Bokashi kompostéru. V tomto článku se můžete dozvědět více: Bokashi kompostér

Na fotce vidíte už upravenou zeminu, do které jsem směs kompostu dala a než jsem celou skalku dodělala, tak kompost se dokonale rozložil.

Pokud budete zakopávat kompost, tak počítejte s tím, že vám zemina klesne, takže je potřeba dát nahoru více hlíny – vytvořit kopeček.

Na fotce jsou vpravo vidět houbičky, pokud by vás zajímalo jak na ně, tak návod naleznete v tomto článku – Malování kamínků – muchomůrky

Rozvržení, diskuze a finální výsledek

Jako první návrh padl, že bychom mohli v tomto místě udělat sprchu. Nicméně jsme to zavrhli a uděláme ji v jiném místě.

Nakonec jsem se rozhodla, že na ten malý kousek využiju kamínky. Aby celý výsledek působil sladěně a sjednoceně, tak jsem využila stejné, které máme kolem domu. Koupila jsem je v místních stavebninách, kde vyšly levněji než v hobby marketech, navíc tam byl i větší výběr.

Jelikož mám každoročně nějaké květiny v květináčích, tak jsem je chtěla do skalky zakomponovat. Jedná se o různé druhy aloe, které jsou přes zimu v garáži. Otázkou bylo, na co ty květináče položím? Hledala jsem tedy ideální dlažbu. V záloze byl i kousek dřeva, nicméně ten by nebyl bezúdržbový. Objevila jsem tentokrát v hobby marketu dlažbu, imitaci dřeva, kterou jsme pořídili a na ni jsme květináče postavili.

Samozřejmě pod kamínky přišla netkaná textilie, abychom zamezili růstu plevelu.

Výsledek můžete vidět na fotce. A ano, ty květiny (na fotce v levém horním rohu mezi tím vyrostly). ?

Nejedná se o nic velkolepého, ale ráda bych touto cestou inspirovala i k malým úpravám, které dokáží velké vytvořit velké úsměvy.

Úvodní foto: pixabay.com. Děkujeme za poskytnutí úvodního obrázku zdarma, celý zdroj je pod tímto odkazem


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.