Jiřinky – královny našich zahrádek

Část 1: Jiřinky: Očarující symbol letních dnů

V první části našeho seriálu o jiřinkách, těch neopakovatelných královnách našich zahrad, se zaměříme na jejich historii a původ. Jiřinky jsou rostliny, které si získaly naše srdce díky své nesrovnatelné kráse. Kdo by mohl odolat jejich velkým, dramatickým a pestrobarevným květům, které se objevují v hojnosti právě v letních měsících? Původem z Mexika, tato rostlina byla objevena a do Evropy dovezena ve druhé polovině 18. století a od té doby si získala místo na slunci v našich zahradách i srdcích.

Část 2: Pestrost a elegance jiřinek

Druhá část našeho seriálu je věnována rozmanitosti druhů jiřinek. Při pohledu na rozmanité formy a barvy květů jiřinek je nemožné, abyste nebyli ohromeni pestrostí a krásou této rostliny. Jiřinky existují v nespočtu variant, od těch s jednoduchými květy připomínajícími sedmikrásky až po ty s velkými, plnými květy, které se mohou chlubit barvami tak rozmanitými, že je téměř nemožné je všechny popsat.

Část 3: Jak se starat o jiřinky

Poslední část našeho seriálu je věnována péči o jiřinky. Tyto nádherné květiny si zaslouží naši lásku a péči a my vám přineseme všechny potřebné informace, jak jim poskytnout ty nejlepší podmínky. Jiřinky jsou poměrně nenáročné rostliny, ale je důležité dodržovat několik základních pravidel, aby se jim dařilo. Představíme vám nejlepší praktiky pro výsadbu, zalévání, hnojení a přezimování jiřinek, abyste se mohli těšit z jejich krásy rok co rok.

Foto – Image by Alexa from Pixabay


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.