Mateřství – „Právě jsem pochopila pohádku Koloběžka první“

Snad neexistuje nikdo, kdo by neznal pohádku Koloběžka první, která za svým princem přijela nepřijela, a to oblečená neoblečená a obutá neobutá. A jak tohle souvisí s tím být mámou? Pojďte si přečíst odlehčený článek o tom, co mateřství přináší.

Hlavní role máma

Každá máma ví, že je to práce na plný úvazek. Stejně tak jako v práci občas nestíháte a práce se vám hromadí na stole, tak podobně tomu je i v mateřství. Občas prostě není doma naklizeno, tak jak bychom si přály. Nebo nejsou splněné jiné úkoly. Naše hlavní pracovní náplň je přeci být mámou. Na prvním místě je většinou o malé dítko, které se o sebe ještě nedovede postarat a až teprve potom to všechno ostatní.

A tak se prostě stane, že se nám některé úkoly kupí a kupí, až se někdy může zdát, že náš „to do list“ je prostě nekonečný.

Základem je začít odškrtávat na „to do listu“

A tak si začnete plánovat čas a aktivity. Ty, které uděláte s dítkem nebo ty, které necháte až budete mít chvilku samy pro sebe. Nejednou se stane, že něco nestihnete dodělat zcela a musíte činnost přerušit.

Maminky, sáhněte si do svého srdce a zamyslete, kolik takových situací je nebo bylo? Myslím, že prsty na rukou vám nebudou stačit.

A pak jsem si vzpomněla na pohádku Koloběžka První

Jednou jsem si dělala zkrášlovací rutinu. Vše jsem měla dokonale naplánované na dobu, kdy malá spinká, a to pravidelně alespoň 1 hodinu v kuse. Takže jsem měla i časovou rezervu. Jenže ať plánujete sebevíce, tak to někdy nevyjde. Zvládla jsem si doslova oholit jednu nohu, malá začala plakat a ze mě se stala princezna Koloběžka – oholená neoholená. V ten moment mě to docela naštvalo, ale nakonec mě to velmi pobavilo.

Díky tomu jsem si uvědomila, že my maminky to dost často máme podobně. Ne vždy stihneme vše, co chceme nebo potřebujeme. A zároveň se o tom ne vždy mluví. Každé dítě je jiné, a také své mámě dovolí něco jiného. Některá máma si zvládne před odchodem z domu bez problémů udělat make-up, jiná je ráda, že se obleče do slušného oblečení. Proto si vzpomeňte na princeznu Koloběžku ať víte, že každá z nás může být princeznou a cítit se dobře, i když to zrovna nebude dokonalé. I princezna mohla být oblečená neoblečená a učesaná neučesaná….

Pokud byste se chtěli na pohádku podívat, tak si ji můžete pustit níže.

Úvodní obrázek je vygenerovaný umělou inteligencí, celý zdroj je zde.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.