Dušičkové tvoření – z věcí co máte doma zdarma, v hobby obchodě za 500 Kč

Už máte hotové dekorace na dušičky? Pojďte se inspirovat, jaké jsem letos vytvořila já.

Moji čtenáři jistě poznali, že co mohu, tak si vyrobím doma. Kromě toho že ušetřím nějakou kačku, tak mě to neskutečně baví. Když jsem letos viděla ceny za dušičkové dekorace, které se mi navíc nelíbily, tak jsem se rozhodla si podobné udělat sama.

Vždy když tvořím danou dekoraci, tak u toho vzpomínám na blízké a je to pro mě určitá forma relaxace. Dušičky jsou pro mě symbolem vzpomínky na ty, kteří mezi námi nejsou. Ostatně, tento svátek se přesně z tohoto důvodu „slaví“.

Dekorace v hobby obchodě

Inspiraci hledám všude kolem sebe, ale zároveň využívám věci, které mám k dispozici.

V hobby obchodě jsem viděla dekoraci, která vypadala následovně. Na dřevěný čtvereček byl nalepený polystyren a o něj zapíchaný umělý smrk, 2 květiny lilie, a pak kruh z ratanu. Neuvěřitelné, že za takovou dekoraci si bez problémů řekli 499 Kč. Vůbec se mi to nelíbilo.

DIY – Do It Yourself aneb udělej si sám

Rozhodla jsem se, že udělám něco podobného a že na to využiji pouze to, co má doma.

Potřebovala jsem:

– zelené větvičky – smrk, túje, bobkovišně,…

– vrbové proutí – z něj umotané kolečko

– umělé květiny

– šišky, žaludy, bukvice, atd

– mašličku a další ozdoby

– kus dřeva jako podložku (já využila odřez z kmene stromu) nebo věnec/korpus na dozdobení

– tavnou pistoli

Postup

Jako první jsem nalepila tavnou pistolí kruh z vrbového proutí. Poté jsem nalepila vše ostatní. Lepila jsem dle mého vkusu. Jak se mi to líbilo. Většinou si zvolím střed, od kterého skládám všechny větvičky, a nakonec ten střed přiryji šiškou nebo mašličkou.

Nakonec jsem dozdobila „nepřírodními“ věcmi, a to mašličkou a plastovou hvězdičkou.

Nakonec jsem si udělala malý svícen na stůl do obývacího pokoje. Také jsem využila již loňský svícen a jen ho znovu ozdobila přírodninami.

TIPy na závěr

Kde vzít zeleň?

Na každé tvoření, které dělám z přírodnin, využívám zeleň, kterou někdo již „odložil“. Opravdu se vyplatí se jít podívat na sběrné místo u nás v obci, kam lidé odváží odpad ze zahrad, který se na jaře na čarodějnice pálí. Ačkoli mi to přišlo ze začátku divné, tak mě mile překvapilo, že nejsem jediná a chodí tam takto více lidí. Naleznete tam spoustu různých materiálů a nemusíte je hodiny hledat v přírodě.

Umělé květiny z loňského roku?

Umělé květiny jsem měla již jednou použité z loňského roku, takže měly horší barvu. Vzala jsem akrylovou barvu ve spreji a trochu jsem nasprejovala umělé květiny, aby zase získaly nový kabát. Stejným způsobem jsem využila korpus/věnec s bodláky. Je také z loňska, ale parádu ještě udělá.

Hvězdička z prostírání?

Měla jsem doma již opotřebované prostírání na stůl. Už jsem ho nechtěla dále vyžívat, ale napadlo mě ho rozstříhat na hvězdičky. Musím říci, že na dozdobení venkovních dekorací jsou super. Možná by se i vyplatilo takové prostírání koupit a rozstříhat vzhledem k dnešním cenám.

Jaké dekorace vyrábíte letos vy? Najdete si každý rok čas na tvoření?


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.