4 tipy, jak doma vykouzlit jarní atmosféru

Dost bylo zimy. Nadešel čas znovuzrození a měli bychom mu otevřít dveře našich příbytků. A ať už je začátek jara jakýkoliv, nemusíme čekat, až se příroda umoudří a rtuť na teploměru vyletí na příjemnější hodnoty. Pusťte se s námi do díla a postarejte se o to, aby i u vás doma zavládla nefalšovaná jarní atmosféra. Převlečte místnosti do svěžího hávu bez nutnosti velkých investic. Možností, jak interiéry vyšperkovat, je víc než dost. Ty nejlepší najdete v tomto článku. Vystačíte si s barvami, rostlinami, bytovými textiliemi a drobnými doplňky.

1. Vyměňte bytové textilie

Jakmile absolvujete nezbytný velký jarní úklid, zaměřte se na bytové textilie. Až pověsíte zbrusu nové záclony zdobené florálními motivy, případně závěsy v atraktivních pastelových barvách, ihned pocítíte první doteky jara. Preferujte jednoduše ušité látky – o dekorativní vzhled se postarají potisky květin.

2. Vázy všude, kam oko dohlédne

Bez čerstvých květin perfektního výsledku nedosáhnete. Na jaře po nich bydlení doslova volá, a byla by velká škoda, kdybyste požadavek nevyslyšeli. Zda se vydáte cestou větších a barevnějších kytic, nebo vsadíte na netradiční extravaganci v podobě exotičtějších zástupců flóry na vyšším stonku, je otázkou vašeho vkusu. Krok vedle určitě neuděláte v případě voňavých frézií, pryskyřníků a hyacintů. Klasiku představují tulipány a narcisy.

sidonie-casopis.cz_interie_cz_01

3. Nebojte se výmalby v jemných barvách

Kdy jindy vymalovat byt než na jaře? Správnou kombinací jemných, něžných tónů navodíte nezaměnitelnou jarní náladu, která přetrvá po celý rok. Momentálně je trendy kombinovat bílou s některou z těchto barev: ruměncovou, zářivě modrou, šedozelenou, korálovou, olivově zelenou, klasickou žlutou a libovolnou světlou pastelovou.

4. Dekorace z přírodních materiálů

Koupené i ručně vyrobené – dekorací z přírodních materiálů není nikdy dost. Můžete je umístit kdekoliv – na stoly, okenní parapety, nábytek… Správnou volbou jsou neopracované dřevo a kámen. Vyjímají se i vedle moderního zařízení!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.