Time management pomůže skloubit pracovní a rodinný život

Máte toho lidově řečeno nad hlavu? Není divu, skloubit rodinné povinnosti s těmi pracovními bývá často nadlidský úkol. Řešením pro mnoho rodin s dětmi je práce na částečný úvazek, ale ani ten nemusí vyřešit to nejzásadnější – čas. Denní rozvrh si totiž musíte naplánovat sami, čím lépe jej budete dodržovat, o to více budete mít času pro sebe. Lehko se to řekne, hůře provede, říkáte si. Nebojte, s našimi radami zvládne time management každý!

Time management pod lupou

Pod pojmem time management se skrývá nejen plánování a časové rozvržení jednotlivých činností, ale také stanovení cílů a priorit nebo delegování určitých úkolů na někoho jiného, v případě rodiny například zajištění paní na hlídání dětí. Dobrá organizace a důsledné dodržování usnadní návrat do pracovního procesu z rodičovské dovolené, což umožní zvýšení příjmů domácnosti, ale také seberealizaci ve volném čase. Právě skloubení rodinného a pracovního života bývá velmi těžké, ale při dobrém time managementu je možné obojí.

Určete si priority a časové možnosti

Hned na začátku si určete priority v rodinném životě a pracovním. Co chcete stihnout, dokázat, kam směřovat? Poté si určete, kolik hodin hodláte jednotlivým aktivitám věnovat. Při podrobném rozboru často zjistíte, že den nemá 36 ani 48 hodin, takže v této fázi nastává čas na delegování jednotlivých úkolů na členy domácnosti nebo externí pracovníky. Úklid, ale stejně tak hlídání dětí v Praze lze jednoduše zajistit specializovanou agenturou. Vám to za oplátku umožní věnovat čas sobě nebo dětem.

sidonie-casopis.cz_agslunecnice_cz_01

Základem je důslednost

Chcete mít čas i pro sebe? Buďte důslední a vše, co jste si naplánovali, dodržujte s velkou pečlivostí. Jen tak totiž může time management fungovat. Důslednost se vám vrátí v podobě ušetřeného volného času, který můžete věnovat sobě. Po delegování určitých činností na vaše okolí navíc zjistíte, že jim můžete časem přenechat jiné a tím získat další drahocenný čas pro sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.