Udržitelnost – Jak dál využít skleničky od svíček?

Mnoho lidí má doma svíčky ve skle, které když vypálí, tak letí do koše. Mám tu pro vás několik tipů, jak sklenice dál využít.

Nápady na upcyklovaní jsou v poslední době velmi populární. Některé z nich jsou možná obyčejné, přesto je zmíním, jelikož patří mezi mé oblíbené.

Sklenice na pití

Pokud kupujete větší svíčky ve skle, tak je po vypálení lze využít jako sklenice na pitnou vodu. Pokud si potrpíte na ucelené sady a nemáte je do páru, tak můžete využít jako skleničku při čištění zubů nebo na zubní kartáčky.

VONTREE CANDLE - 5 TIPŮ, JAK VYUŽÍT PRÁDZNÉ SKLENICE OD SVÍČEK | UPCYKLACEZdroj: vontreecandle.cz

Sklenice na množení kytek

Dalším tipem, jak využít nepárové skleničky, je množení kytiček. Jste kytkomil a máte doma stále nějaké řízky na zakořenění? Skleničky od svíček mohou být elegantní volbou.

Namnožte si pokojové rostliny | Prima nápadyZdroj: primadoma.cz

Dekorace alá vzpomínka na dovolenou

Jeden z mých oblíbených dekorací je využití skleničky na cokoli, co jste nasbírali na dovolené a vejde se to tam. Já jsem do jedné z větších sklenic dala mušle a kamínky z dovolené. Výsledný produkt můžete použít, jak doma, tak na chalupě nebo třeba při stolování na zahradě.

Zdroj: pinterest.com

Svícen na svíčku

Jedním z méně originálních ale přesto efektních nápadů je obyčejný svícen na svíčku. Do skleničky vložíte obyčejnou čajovou svíčku. Pokud se vám obyčejné sklo nelíbí, tak můžete skleničku jakkoli dozdobit – mašličkou, provázkem, klacíky apod.

Zdroj: pinterest.com

Nová svíčka

Další skvělý nápad je vytvořit svíčku novou. Vosk i knoty můžete nakoupit, případně můžete využít zbytky nevyhořelého vosku ze svíček. Vosk rozehřívejte v zavařovacích sklenicích nebo plechovkách ve vodní lázni.

Zdroj: pinterest.com

Sklenice s víčkem

Pokud má sklo od svíčky i víčko, tak máte „úložný prostor“. Na co využijete novou skleněnou krabičku? Na cukr, sůl, sladkosti, náramky, prostě na cokoli vás napadne. Moc hezky v takové sklenici vypadají štětičky do uší nebo vatové tampóny.

Větší sklenice s víčkem vypadají dobře jako dózy na oříšky, ve kterých je můžete rovnou servírovat návštěvě.

Exitují dokonce sklenice se skleněným spodkem i víčkem a ty lze využít třeba na uskladnění rozkrojeného ovoce (např. Citrónu)

Zdroj: pinterest.com

Květináč

Z větších sklenic můžete vytvořit i květináče nebo spíš „misky“ na květináče. Sklo můžete nechat čiré nebo ho dozdobit akrylovými barvami.

Bílá orchidej ve skleněné váze EDG 59cm - LaConceptionZdroj: la-conception.cz

Tvoření pro školy a školky

Pokud se rozhodnete sklenice vyhodit, tak jim dejte šanci a poptejte se ve svém okolí, zda je někdo nevyužije. Mnoho škol a školek si je rádo vezme na tvoření s dětmi, a to obzvlášť ve větším množství.

Tip na závěr – jak odstranit vosk ze sklenice

Na závěr tu pro vás mám tip, jak sklenici zbavit vosku. Tento trik používám už roky. Do sklenice se zbytkem vosku stačí nalít horkou vodu a pak jen čekat. Po vychladnutí by mělo vzniknout něco jako na obrázku. Pokud zbylo ve sklenici vosku málo, tak jste alespoň sklenici vyčistili.

Zdroj: pinterest.com

Využíváte sklenice od svíček v domácnosti? Nebo už pro ně využití nemáte?

Úvodní obrázek: pixabay.com


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.