Přítomnost bílkoviny v moči

(PR) Bílkoviny jsou pro správné fungování lidského organismu naprosto nezbytné. Jsou to přírodní látky, které přijímáme ve stravě a podílí se na celé řadě procesů jako například na posilování obranyschopnosti, pomáhají ke správnému fungování střev apod. Je důležité vědět, že pokud se objeví v moči, může to být signálem celé řady nemocí. V tomto článku se právě na rizika výskytu bílkoviny v moči zaměříme.

Jak se bílkovina v moči pozná

Na první pohled není vůbec znát, že se bílkovina v moči nachází. Jediným projevem může být to, že moč více pění, není to ale pravidlem. Bílkovinu v moči je možné přesto odhalit poměrně snadno. Stačí totiž provést test za pomoci diagnostického papírku. Lepší je provádět test z první ranní moči. Tento test dělá lékař na pravidelných prohlídkách, je ale lepší, pokud si moč čas od času zkontrolujete sami doma. Diagnostické papírky na moč nestojí mnoho. Balení se 100 kusy je možné koupit za cca 100 Kč.

Co může výskyt bílkoviny signalizovat

Výskyt bílkoviny asi v největším procentu poukazuje na problémy s močovými cestami. Je například typickým příznakem pro zánět močových cest. Pamatujte si, že tento zánět je vždy nutné řádně doléčit. Jestliže tomu tak není, bude se častěji vracet a jeho projevy budou stále horší a horší. Výskyt bílkoviny poukazuje také na nemocné ledviny. Může se jednat o poruchu jejich funkčnosti. V tomto případě se téměř vždy jedná o poměrně vážné onemocnění, které je třeba léčit!

I projevem národu

Bílkovina může být i projevem neléčeného vysokého tlaku a také cukrovky. Může být ale i projevem mnohem vážnější onemocnění jako jsou nádory močových cest či mnohočetný myelom. Není tedy radno tento projev podceňovat. Pokud můžete, pořiďte si diagnostické papírky a čas od času si zkontrolujte moč. Můžete tak včas problém odhalit a zvýšit tak vaše šance na rychlé vyléčení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.