Oblečte se na vánoční večírek

Advent je v plném proudu. V obchodech se rozzářily vánoční stromečky, z regálů na nás vykukují vánoční kolekce a v televizních reklamách se předhánějí s tipy na nejlepší dárky pod stromeček. Ano, i to je dnešní advent. Toto období však má i druhou stranu – a mnohem příjemnější. Kulturní akce, párty, posezení s přáteli.

A protože vánoční večírky patří mezi oblíbené akce, které si chce každý z nás užít, je třeba se na ně řádně připravit. Proto se dnes podíváme na to, co by se do termínu vánočního večírku mělo objevit v naší šatní skříni.

Vánoční večírek chce víc než džíny

Každá z nás chce, aby jí to na vánočním setkání opravdu slušelo. Rozhodně byste měla zvolit zcela jiný outfit, než v jakém vás vidí kolegové každý den. Na vánoční párty byste měla zazářit a ukázat, že jste si na této speciální akci dala vážně záležet a nenechala jste nic náhodě. Je tedy nezbytné zapracovat na celkovém outfitu, účes a make-up nevyjímaje.

Ale zpátky k oblečení…výběr vhodných kousků a vůbec jejich stylu závisí na typu společnosti, organizace či instituce, pro kterou pracujete. Zásadní roli hraje i vaše postavení. Pokud jste ve firmě ve vedoucí funkci, musíte se dle toho také řídit.

Čím nic rozhodně nezkazíte? Jsou to takzvané malé černé. Malé černé jsou nestárnoucí typ šatů, který byl, je a bude módní stále. Na večerní akci jsou jako dělané. Dle typu vaší postavy a samozřejmě vkusu můžete vybírat z nepřeberného množství. Krásně vypadají jak zcela jednoduché šaty, například s 3/4 rukávem, tak i ty zdobené krajkou či výrazným detailem.

Délka šatů by měla být rovněž adekvátní vaší postavě, a jak už jsem říkala – i druhu společnosti, mezi kterou se chystáte vyrazit. V případě, že se bude jednat o vánoční večírek pro malou rodinnou firmu, budete pravděpodobně volit jiný outfit než na akci, kde se setkají nejvyšší funkcionáři velké zahraniční společnosti. Vše je nutné doplnit vhodným psaníčkem – v černé, zlaté či stříbrné barvě. Zde už záleží na tom, na jaké doplňky jste zvyklá. K malým černým si pak již vystačíte s přirozeným make-upem. Rudou rtěnkou pak vše doladíte k dokonalosti.

Červená, barva vánočního večírku

Chcete se cítit opravdu žensky? Volte červenou! Červená sluší snad každé ženě. Při výběru červených šatů dbejte na jejich střih a délku. V případě, že zvolíte červenou, připravte se na opravdu velkou pozornost, a to jak kolegů, tak i kolegyň. K červené barvě se velice hodí zlaté doplňky. Pokud uvidíte nádherné zlaté střevíčky, berte je. Parádu vám však zaručí i černé kožené lodičky.

Pro milovnice barev, a to jak přírodních tak i výrazných, netruchlete – i ty jsou povoleny. Ovšem ne na každou akci. Proto je dobré dopředu si ověřit, zda na pozvánce nebyl předepsaný dress code či se nenápadně poptat svých drahých kolegyň. Béžová, tmavě modrá, zlatá či šaty s flitry – buďte zkrátka na vánočním večírku vidět.

Kalhoty jsou povoleny

Šaty nejsou to pravé ořechové? Nevadí, i v dobře střižených kalhotách a halence v téměř jakékoliv barvě můžete udělat velký dojem. Hlavní je cítit se dobře. Originálním kompromisem je padnoucí overal, který působí elegantně a zároveň je velmi módní.

Podcenit byste neměli ani svrchní oděv. Kabátek, kožíšek či sáčko – vše by mělo ladit s outfitem. Třešničkou celkového looku je pak samozřejmě parfém, který podtrhne váš celkový vzhled.

Ať se vám letošní vánoční večírek vydaří!

Autorkou článku je Kateřina Doul.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.