Novolunní tarotový výklad: Březen 2016

Další novolunní je tady. A s ním i výklad od Karolí, tarotové alchymistky a osobní koučky. Co je dobré nechat s dnešním novolunním odejít? A čemu se naopak otevřít?

Jen krátce k tarotovému “čarování”, jak vlastně funguje a co si z těhle výkladů (ne)odnést. Způsob, jakým chápu a používám Tarot já, Karolína, není žádná křišťálová koule věštící budoucnost, ale spíš takové zrcadlo našeho podvědomí a toho, co se v nás děje tady a teď. To se samozřejmě liší člověk od člověka, nicméně stejně jako jsme každý v něčem jiný, tak je taky spousta věcí, které sdílíme kolektivně. No, a přesně o těhle společných tématem a kolektivní energii mluví i můj následující výklad, který vám rozhodně nepoví, co vás v následujících dnech čeká a nemine, ale spíš vás jen tak přátelsky upozorní na určité tendence, kterým je v nastávající lunární fázi dobré věnovat pozornost, pokud chcete co nejrychlejc směřovat přesně tam, kam potřebujete.

1)   Co je s dnešním novoluním dobrý uzavřít a nechat odejít:10 holí – Závislost na cíli

Dnešní novoluní probíhá ve znamení ryb, ale zároveň i pod celkem zásadním vlivem panny, což znamená, že je ideální čas na to zamyslet se nad svými sny a přáními, který je ale zároveň potřeba ukotvit v nějaký struktuře a pragmatickým řádu. Panna má totiž ráda všechno rozmyšlený a naplánovaný tak, aby věděla co přesně má kdy dělat pro to, aby ty její sny nezůstaly jenom v hlavě, ale opravdu se naplnily.

Problém ovšem nastává v okamžiku, kdy je těch plánů a úkolů na člověka tolik, že se promění v jakousi pohlcující změť, která paradoxně jakýkoliv řád postrádá, protože jednoduše netušíme, co dřív! A přesně o tom je i karta 10 holí.

Symbolizuje totiž přesně tenhle stav, kdy jsme si vymysleli tolik povinností a věcí, který musíme stihnout, až se z nich stala jakási klec. Ta nám potom brání v pohybu jakýmkoliv směrem, jenom nás vyčerpává a dává nám pocit, že život je prostě neskutečná dřina.

Co je proto potřeba o tomhle novu nechat odejít, je představa, že musíte všechno stihnout a nejlépe teď hned.

Nemusíte. Ono to totiž ani nejde.;-)

Podívejte se proto do svého diáře, na svůj seznam úkolů a srovnejte si priority! Položte si otázku, co je teď fakt důležitý a naprosto nezbytný a co je vlastně jedno?

Posbírejte všechny ty povinnosti, který před váma leží jako klacky poházený bez ladu a skladu, vědomě je uchopte třeba tím, že si je sepíšete a roztřiďte je.

Vzpomeňte si na to, kam chcete, aby vás jejich splnění vlastně dovedlo a proč. Oživte si tu svojí vizi, ten svůj sen… Co to je? Za čím směřujere?

Je to pocit naplnění, bezpečí, radosti…?

Který z tý hromady úkolů, co máte před sebou, vás k tomuhle cíli dovede DNESKA?;-)

2) S čím teď můžu začít a čemu se otevřít: IV. Císař

Císař je v Tarotu hlavním symbolem mužské energie, odvahy, řádu a struktury… Takže Modří už tuší, že jeho význam přesně navazuje na přechozích 10 holí!;-)

Záměr, který bude dobrý o dnešním novoluní zasýt a nést si ho s sebou do celýho následujícího měsíčního cyklu je totiž právě záměrem stabilního řádu a systému, který vám na tý vaší cestě nebude překážkou (jako těch 10 holí), ale naopak oporou. Něčím, co vám pomůže a na čem budete moct stavět.

Všimněte si, jak jsou ty dvě karty, 10 holí a Císař kontrastní. Zatímco ta první působí “nepořádně”, zablokovaně a těžce, ta druhá je naopak organizovaná, vítězná a plná elánu.

Zkuste v sobě proto tenhle měsíc aktivovat svýho vnitřního muže organizátora a stavitele, který je sebevědomý, vidí věci jednoduše a tudíž v nich má jasno (Je mi teď tahle činnost/rozhodnutí/vztah nějak užitečný?! ANO/NE. Hotovo!:-)), přesně ví co dělá a proč.

V tomhle procesu vám pomůže jednak inspirace od silných mužů, ale i nejrůznější technické, plánovací vychytávky jako je třeba Asana.com, brainstorming s kamarádkama, apod.

3)Váš strážce a pomocník (aneb na co si vzpomenout, když bude nejhůř!;-): XVI, Věž

Opouštět zajeté vzorce a stereotypy je vždycky těžký. Jsme totiž bytosti toužící po pocitu bezpečí a ten si dodáváme skrze zvyky…. Věci, který opakujeme pořád dokolečka a přesně víme, co od nich kdy a jak očekávat, i když nám třeba často ubližujou.

Věž je tady od toho, aby nám tyhle naše zlatý klece a iluze o tom, že jinak, líp to dělat nejde, pomohla bořit. Jejím poselstvím je potřeba rovnováhy. Žádná stavba ani systém totiž nevydrží, pokud jenom kupíme jednu kostičku na druhou bez toho, aniž bychom měli ten pevnej základ, o kterým mluví právě Císař (přesně vím co dělám a proč).

Pokud se vám proto bude tenhle měsíc zdát, jakoby se vám některý věci začaly hroutit pod rukama… Pokud na vás padne strach z opuštění svých nefunkčních stereotypů, protože… Co pak? Potom se k tomuhle obrázku vraťte a nechce tuhle svojí věž padnout.

Je to děsivý, já vim. Ale uvidíte, jak moc se vám uleví. Začít znovu a na nových základech je totiž mnohem míň energetický náročný, než zachraňovat a udržovat při životě něco, co z definice nemůže přežít.

Autorkou článku je Karolína Dobrovská. Foto: autorka

Rádi byste osobní tarotový výklad? Mrkněte na www.karolinadobrovska.cz/

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.