Mateřství – „Všechno je jen období“

Každý z nás určitě několikrát slyšel, že „vše co prožíváme je jen období“. Ve světě mateřství to platí obzvlášť.

Když jsem byla těhotná, tak jsem se začínala setkávat s tím, že „vše je jen období“. Začala jsem to slyšet ze všech stran, a to stále více a více.

Je to pravda, všechno je jen období

Po nějakém čase musím uznat, že je to pravda. Už v období těhotenství se ženě střídají různá období. Jen zavzpomínejte – období nevolnosti, období nateklých nohou, období přejídání se, období nejrůznějších chutí a asi bych mohla pokračovat s výčtem.

V mateřství to platí dvojnásob

To, co si žena prožívá sama nebo v období těhotenství je jednodušší kategorie. V období mateřství to ale platí dvojnásob.

S miminkem a celkově s dětma celé okolí zažívá nejrůznější situace. Dá se říci, že někdy začínají a někdy končí. Někdy vznikají z odůvodnitelných důvodů a někdy bez zjevné příčiny.

Proč to zmiňuji? Šáhněte si do svého srdce a vzpomeňte si na situace bezradnosti. Už jste vyzkoušeli všechno, abyste dosáhli změny, ale nic nezabralo. A najednou se situace vyřešila sama. Krásný příklad je dětský večerní pláč. Kdo takovou situaci zažil, přesně ví, jaké myšlenky se vám honí v hlavě. Ač se snažíte sebevíc, nevíte, kde nastala chyba, co dělat jinak. Zkoušíte vše možné a nic. Najednou po nějaké době večerní pláč ustane, a rozhodně to není tím, že byste ten večer dělali něco jinak. Tak to je přesně ono, to je/bylo jen období – období pláče.

Trpělivost – matka moudrosti

Pokud jste rodičové, buďte trpěliví. Naslouchejte dětem a buďte tu pro ně. Pokud je to možné nechejte všemu volný průběh. Spousta věcí, u kterých neznáme řešení se opravdu po chvilce vyřeší samovolně.

V mateřství je trpělivost matkou moudrosti. Bez ní bych si já osobně ani neškrtla. Myslete na to, že pokud je spokojená matka, je spokojené i dítko. A často pomáhá mít na paměti mantru „že vše je jen období, které brzy skončí“.

Úvodní foto: pixabay.com. Děkujeme za poskytnutí úvodního obrázku zdarma, celý zdroj je pod tímto odkazem


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.