Do dětských domovů o letošních Vánocích míří hrdost a pozornost. Lidé ji posílají společně s originálními tričky

Sedm set dětí z dětských domovů maluje motivy a obrázky a vymýšlí slogany na trička, která si rozbalí pod vánočním stromečkem. Podpořit dětskou kreativitu a získat pozornost pro děti vyrůstající v dětských domovech si dal za cíl projekt Jen jedno od Malovalo. Na trička z biobavlny natiskne tvorbu dětí – a spolu s nimi pošle do dětských domovů pozornost, radost a hrdost.

„Všechny naše projekty mají společné to, že v nich tvoříme víc než jen věci. Rozhodli jsme se proto darovat dětem z dětských domovů tričko, které budou nosit s radostí a hrdostí, protože bude s jejich vlastním motivem. Pro někoho je to jen jedno tričko, ale pro děti v dětských domovech je to jejich vlastní tričko. Jen jeden originál,“ vysvětluje Veronika Marešová z Malovalo.

Záměrem projektu je podpořit dětskou kreativitu a vzbudit pozornost směrem k dětským domovům. „Je to právě kreativita, která dětem v dnešní době chybí. Každé dítě touží po pozornosti a pochvale za svoje malůvky a nápady. Tvořivost se nám v digitální době ztrácí, proto ji chceme podpořit. To je smysl našeho projektu,“ dodává Veronika Marešová.

Jedno tričko pro malého umělce z dětského domova stojí 400 korun. Každé biobavlněné tričko bude  potisknuté originálním výtvorem dítěte. Trička budou pečlivě zabalena a rozeslána do dětských domovů tak, aby si své tričko hrdý autor rozbalil právě pod stromečkem.

„Věříme, že i jedno tričko může změnit jeden dětský svět. Společně vytváříme něco, co má opravdovou hodnotu,“ říká Veronika Marešová a dodává: „Uvítáme jakoukoli spolupráci a podporu, které pomohou zaplnit 700 dětských srdcí radostí a hrdostí.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.