8 míst v Dubaji, která si nesmíte nechat ujít!

Nádherné pláže s bílým pískem, zelenomodré moře, přepychové hotely, naprostá bezpečnost a mnohem více vám nabízí jedna z nejkrásnějších dovolenkových destinací – Dubaj. Ať už se chystáte na dovolenou s dětmi, s partnerem nebo toužíte po dámské jízdě s kamarádkami, vyražte do Dubaje za rekreací, na kterou nikdy nezapomenete! Přinášíme vám 8 míst, která si při návštěvě srdce Emirátů stojí za to navštívit.

1. Jumeirah Beach – něco pro plážové nadšence!

Mezi nejznámější, ale také nejnavštěvovanější pláže ve Spojených arabských emirátech patří Jumeirah Beach v Dubaji. Jejímu kouzlu zaručeně propadnete díky jemnému bílému písku a nádherné azurově průzračné vodě. Vstup do vody je postupný, a tak je zde koupání vhodné i pro ty nejmenší. Pláž je vybavena standardním plážovým servisem, jako jsou toalety, sprchy a převlékárna.

2. Zavítejte do Burj Khalífa a budete mít Dubaj jako na dlani!

Burj Khalifa neboli Burdž Chalífa je nejvyšší budovou světa – měří 828 metrů a má 162 pater. Nachází se uprostřed Dubaje, mezi jezírky a parkovou výsadbou. Observatoř pro veřejnost se najdeme ve 124. a 148. patře. Vstupenky je vhodné zakoupit s dostatečným předstihem, a pokud možno přes internet. Prohlídka, na kterou díky úžasnému výhledu na město budoucnosti nikdy nezapomenete, trvá přibližně hodinu, ale můžete tam zůstat, jak dlouho budete chtít. Nejatraktivnější je návštěva hodinu před soumrakem, kdy spatříte nádherný západ a také město budoucnosti za tmy. Z té nádhery se vám bude tajit dech.

3. Dubaj Mall nejen ráj shopaholiků!

Ať už patříte mezi fanoušky nakupování nebo ne, Dubaj Mall vás uchvátí. Najdete zde vše, nač si jen vzpomenete – od jednoho z největších vodních akvárií na světě a podmořské zoo, přes plochu na zimní bruslení, až po kina, restaurace a obchody, kterých je zde přes 1 200! Na své si přijdou i malé děti v bezpečném interaktivním centru, kde si mohou vyzkoušet nejrůznější povolání. Za vidění stojí i největší zpívající fontána světa The Dubai Fountain, která se nachází nedaleko od nákupního centra.

4. Luxus a zase jen luxus

Bohatství Dubaje není žádnou novinkou, a přesto vás celá metropole po příletu překvapí a nadchne luxusem. Vrcholem luxusu je pak čtvrť – Dubaj Marina! V tomto rezidenčním centru, kde má svůj domov přes 120 000 lidí, najdete “les“ z mrakodrapů, hotely, přístav, velká obchodních centra, restaurace, promenády a soukromé či veřejné pláže. Součástí Dubaj Marina je i stavitelský unikát Palm Jumeriah, což je v moři uměle vybudovaná písečná palma s množstvím ostrovů v okolí. Na samém vrcholu palmy se nachází velkolepý hotel Atlantis The Palm, který je oblíbeným místem pobytu turistů. Tato třešnička na dortu luxusu je však až překvapivě dostupná i našim turistům.

marine_and_waterpark_aquaventure_waterpark_02_08_2015_4441ext

5. Ráj zábavy – Atlantis The Palm

Jste akční a nebaví vás se jen polehávat na pláži? Hotel Atlantis The Palm je pro vás jako stvořený. Najdete zde jeden z největších vodních parků na světě Aquaventure, který je vybaven celou škálou tobogánů, vodopádů a přílivových vln. Pro odvážlivce je zde možnost katapultování se z 30m věže do laguny žraloků, kde se ocitnete v jejich těsné blízkosti. Navštívit můžete ale i obří akvárium s 65 000 živočichy, delfinárium nebo bazén s tuleni. Necháváte se rádi hýčkat? Pak bude toto místo pro vás rájem na zemi. Návštěvníkům jsou nabízeny léčivé procedury v lázních ShuiQi Spa, které fungují jako malá estetická klinika. Ošetření pleti kyselinou hyaluronovou, vybělení zubů, masáže, návštěvu kadeřníka, mezoterapii a mnoho dalších procedur poskytuje hotel Atlantis The Palm, společně s milým personálem. Díky perfektní péči se budete cítit jako v bavlnce!

6. Deira – nejstarší část Dubaje

Nejstarší část Dubaje není stará několik století, ale pouze pár desítek let. Její vznik se datuje do padesátých a šedesátých let minulého století. Místo mrakodrapů zde najdete malé obchůdky, kde se vás snaží lákat k nákupu. Naleznete zde také úchvatné trhy se zlatem a kořením.

7. Z rozpálené pláže na lyžařskou sjezdovku

Ne nadarmo se říká, že Dubaj je superměsto. Za lyžováním se můžete vydat do dalšího obrovského nákupního centra Mall of Emirates na atrakci Ski Dubai. Budete si moci vyzkoušet místní zasněženou sjezdovku včetně lyžařského vleku. Uměle vybudovaná hora disponuje různými typy sjezdovek, vyzkoušet můžete i 400 m dlouhou černou sjezdovku.

8. Metro bez strojvedoucího

S příjezdem do Dubaje nabudete dojmu, že jste se ocitli v budoucnosti. V tom vás utvrdí i dubajské metro, které se nedá srovnat těmi v Evropě. A to z několika důvodů – metro nejezdí v podzemí, disponuje luxusním vagónem zvaným Gold Class, ale i speciálním vagónem pro ženy a děti, je o mnoho čistší, a tak se nemusíte bát, že si ušpiníte bílé kalhoty. Nejen děti určitě nadchne, že metro neovládá strojvedoucí, ale robot.

Autorkou článku je Dominika Uhrová, Zdroj: PR agentura Omnimedia

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.