Zahalte se do tvídu a okouzlete své okolí

Rozhodly jste se obohatit váš šatník o pár nových kousků? Pak pozorně čtěte dnešní článek! Prozradíme vám totiž, na jaký materiál se v poslední době (bohužel) zapomíná a přitom se jedná o senzační a nadčasový materiál, ve kterém každého oslníte. Řeč je o tvídu, který vás navíc v nadcházejícím sychravém a chladném počasí dokonale zahřeje.

Na skok na anglický venkov

Slyšely jste již o tvídu? Pokud ne, je na čase to napravit! Tvíd je totiž letošní rok jednoznačným trendem. Jedná se o tradiční materiál s vlněným povrchem, pro který je charakteristická hrubší struktura. Tradiční výrobou tvídu je proslulá zejména skotská vrchovina a anglický venkov, kde se vyrábí tradiční metodou dodnes.

Tento sportovně elegantní materiál je velice oblíbený v kombinaci například se skotskou kostkou. Toto spojení si oblíbila především anglická venkovská šlechta. A o tom, že tvíd nepatří do starého železa svědčí i fakt, že jej ve svých kolekcích stále využívají i světoví návrháři, jako Vivienne Westwood, Yves Saint Laurent či Jean Paul Gaultier a mnoho dalších. Tvídové kostýmky, které nosí ženy po celém světe, proslavila již módní ikona Coco Chanel.

b2797d77fbe4c877ec20e11e1d296f21

Obohaťte svůj šatník

V případě, že vás tvíd zaujal stejně jako nás, pak se zaměřte na originální kousky, které přežijí nejednu sezónu. Jedním z takových modelů je rozhodně tvídový kabát, u kterého nesmí chybět výrazný límec. A co se týče barvy, záleží pouze na vašich preferencích či momentální náladě.

Dalším novým a zároveň výrazným kouskem vašeho šatníku mohou být šatičky ve stylu Jackie Kennedy. Tvídové šaty či sukně s délkou pod kolena budou tou správnou volbou na pracovní jednání, na oslavu s přáteli, ale i romantickou podzimní procházku. Nechte se inspirovat například vévodkyní Kate, která má tvídové kousky velice v oblibě. Tvíd však nesluší jen ženám. Pořiďte partnerovi krásné tvídové sako a slaďte se společně do podzimního počasí.

7773939d297a7a30298fed47403e20d8

Klasika či neotřelý look

Tvíd je materiál, který vyhledávají především ženy, které milují klasiku. Na druhou stranu lze z tvídu v kombinaci s jinými materiály a výraznými barvami vykouzlit šmrncovní outfit. Nebojte se proto experimentovat! Tvíd si skvěle rozumí s kůží, kožešinami nebo džínovinou. Mezi barvami vynikne především hnědá, bordó, šedá a hořčicová.

Autorkou článku je Kateřina Doul, foto: pinterest.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.