Vyberte si dámské šaty podle délky

Chcete oživit svůj společenský šatník, ale nevíte, co si vybrat? Jestli bude lepší kalhotový kostýmek, sukně nebo šaty? Nejlepší odpovědí by bylo od každého jedno, ale pokud vám limit na přítelově kreditce povoluje jen jeden kousek, určitě si vyberte šaty.

Šaty patří k ženám už velmi velmi dlouho, což znamená, že za ty roky už se naučily zdůraznit na nich to nejlepší. Zároveň působí mnohem víc žensky a navíc tím neriskujete, že budete mít na ples stejné kalhoty jako váš přítel. Výběr společenských šatů byste si měla ale dopředu alespoň trochu promyslet, abyste do obchodu šla s nějakou představou a svou pohádku nestloukala na klíně ještě deset minut před zavíračkou. Pro inspiraci se podívejte například na takovéto dělení podle délky.

Elegantní dáma

Dlouhé šaty až na zem působí velmi elegantně a zároveň se jedná o pohodlný kousek. Vybírat byste měla mezi společenskými šaty, do kterých lze pro zvětšení objemu dát i obruč, šaty alá mořská panna, či klasickými splývavými. Takovéto šaty budou slušet především ženám s dlouhýma nohama a úzkým pasem. Dlouhé šaty se hodí na akce opravdu formálního a slavnostního charakteru, jako jsou svatby, maturitní plesy, apod.

Slušná paní

Aby vám během tancování nebylo příliš teplo, můžete své společenské šaty zkrátit po kolena. Takovéto šaty jsou stále velmi elegantní a slušivé, i když už nejsou tolik formální. Snadněji se v nich tancuje a celkově pohybuje. Takové šaty jsou vhodné spíše na tancovačky, nejrůznější oslavy či dokonce na prosté nošení. Délka po kolena akorát může působit trochu usedle a zbytečně vám ubírat na atraktivnosti. Na druhou stranu si k šatům po kolena můžete vzít slušivé lodičky.

Slečna odvážná

Dnešní šaty ovšem mohou být i kratší a končit v polovině stehen či dokonce těsně pod zadečkem. Záleží jen na vás, jak jste odvážná. Šaty s takovouto délkou budou lichotit především ženám menšího vzrůstu, které si opticky chtějí přidat nějaký ten centimetr. Kratší koktejlové šaty typu jsou vhodným oblečením na párty, ale také dostatečně slušným pro nejrůznější oficiální události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.