Vyberte si kozačky podle typu postavy

Když si vybíráte oblečení, musíte hledět i na to, co konkrétně vaší postavě sedí. Jak se například vyhnout zdůrazňování širokých ramen, nebo jak si opticky zmenšit bříško, či stehna. Podobně byste měla přemýšlet i tehdy, když si chcete kupovat nové kozačky.

Výhodou takové obuvi, jako jsou kozačky, je, že je můžete nosit po celý rok – v létě, zimě, na jaře i na podzim – a to ke džínám, leginám, sukním ale i šatům. Kozačky jsou naprosto univerzální obuv, a přesně tak byste k nim měla přistupovat. Až si je budete vybírat, zohledněte také svou postavu, abyste si zbytečně neubírala centimetry nebo si domů nepřinesla nějaký naprosto nevhodný model.

Koulelo se koulelo, červené jablíčko

Pokud máte plnější kulatou postavu, která se vyznačuje širokými rameny, větším bříškem a kratšími nohami, určitě byste si neměla kupovat kozačky vyšší, než nad kolena. Kozačky nad kolena sice působí sexy dojmem, ale velmi vám zkrátí nohy a k takovéto postavě nebudou sedět. Vyzkoušejte nejlépe kozačky kotníkové a na podpatku, které vytvoří dojem delších nohou. U jablíčkových postav jednoduše platí čím kratší, tím lepší. Na zajímavosti kozačkám přidají různé doplňky, nebo netradiční barva. Pokud budete vše slaďovat dohromady, určitě se nezapomeňte zaměřit na svou dámskou peněženku.

Jak na přesýpací hodiny

Ženy s širokými rameny a boky, ale úzkým pasem mají postavu nazvanou jako přesýpací hodiny. Takové postavě budou nejvíce slušet kratší kozačky, délky přibližně do poloviny lýtek. Záleží hodně na vaší výšce, pokud jste vysoká, můžete zkusit i kozačky nad kolena, pokud jste menší, vybírejte kratší lem a vyšší podpatek u kozaček.

Ostré chilli papričky

A opět největší možnosti mají ženy s vysokou štíhlou postavou, tvaru chilli papričky. Takové ženy si mohou dovolit vzít na nohy v podstatě jakékoliv kozačky, aniž by si nějak „módně ubližovaly“. Lze už i uvažovat o vysokých kozačkách do poloviny stehen, které vypadají sexy, ale mohou lehce zkracovat nohy. Opticky ztracené centimetry doplníte vyšším podpatkem. Zase to ale nepřehánějte, muži nemají rády, když jsou ženy vyšší než oni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.