Ateliérové vánoční fotografie z pohodlí domova

Toužíte po Vánočních fotografiích? Můžete si je udělat v klidu z vašeho domova s mobilním telefonem. Pojďte to s námi zkusit.

Pokud to chcete mít bez práce a dokonalé, tak určitě stojí za to investovat do fotografa a navštívit studio, kde získáte profesionální fotografie. Možná ale máte důvody, proč fotky chcete udělat v klidu vašeho domova. Ráda bych vás touto cestou inspirovala, jaké jsou možnosti a jak jsem se s tím popasovala já.

Vlastní fotky z pohodlí domova

Jako pozadí, jsem využila různé vánoční dekorace, které mám doma včetně deky, světýlek, vaničky na koupání apod. Opravdu využijte vše, co máte po ruce. Každého možnosti jsou jiné. Doma to sice vypadalo jako po výbuchu, ale výsledné fotografie za to stojí.

Abych vám ukázala výsledek, tak jsem pro potřeby článku zakryla obličej mého mimča. Věřím, že i tak se vám fotky budou líbit.

Obrázek vytvořen pomocí Photocards AI, fotky vlastní

Co potřebujete? Co jsem využila já.

Kromě domácího ateliéru, který si vytvoříte svépomocí potřebujete

  • dobré světlo – já mám nejradši denní světlo, když venku svíti slunce, tak jsou pro mě ideální světelné podmínky
  • mobil – na mobilu si nejdříve osahejte funkce, které vám nabízí, já jsem hodně fotek fotila v režimu „portrét“ nebo v režimu automaticky
  • rekvizity – různé dekorace a vhodné oblečení
  • aplikaci na úpravu fotografií, případně si možná vystačíte s editorem, který má každý telefon
  • dobrou náladu

Ateliér v obýváku

V našem obýváku vznikl ateliér. Vytvořila jsem několik scén, které jsem postupně vyzkoušela i na testovací fotky – jako model mi posloužil skřítek, který mi pomohl si představit, jak bude vypadat výsledek.

Asi si dovedete představit, že focení s miminky není nic jednoduchého, z asi 200 fotek jsem nakonec vybrala cca 20 kusů, které byly použitelné.

Kromě toho jsem za chodu zjistila, že některá z vytvořených scén není moc použitelná. Miminko tam vypadalo divně nebo se celý scéna nedala nakonec do mobilu zachytit.

První scéna

Na „něco“ např. 2 židle zavěste deku, tak aby zhruba polovina nebo více zůstala na zemi. Na deku připevněte vánoční světýlka, ale jde to i bez nich. Část deky, která je na zemi trochu shrňte, aby nebyla zcela rovná, dejte na ní vánoční koule nebo jiné předměty a máte hotovo.

Obrázek vytvořen pomocí Photocards AI, fotky vlastní

Druhá scéna

Připravte si bedýnku nebo dětskou vaničku. Do ní vložte polštář. Nakonec přehoďte deku, kterou chcete mít na fotce. Naaranžujte pár dekorací, přidejte světýlka a scéna je hotová. Zde je prostor pro focení zblízka.

Obrázek vytvořen pomocí Photocards AI, fotky vlastní

Třetí scéna

Na sedací soupravu položte deku, tak aby sahala až na zem. Deku podložte molitanem (já využila polstrování z venkovní houpačky). Poté naaranžujte dekorace jako jsou polštáře, vánoční koule, dřevěný koník. Můžete přidat i vánoční světýlka.

Obrázek vytvořen pomocí Photocards AI, fotky vlastní

Inspirace z internetu

Abych vám poskytla ucelené informace a návod, tak musím i sdílet, jak jsem se inspirovala.

Internet je hříčka inspirace. Kromě fotek, které lidi fotí doma, můžete také nalézt i krátká videa, jak si doma udělat „ateliér“, jak naaranžovat různé dekorace a z jakého úhlu fotit.

Pro moje focení jsem se inspirovala na internetu, abych měla představu. Níže jsem připravila několik fotek, díky kterým jsem poté vytvořila své vlastní.

Zdroj obrázku: Pinterest

Zdroj obrázku: Pinterest

Zdroj obrázku: Pinterest

Zdroj obrázku: Pinterest

Líbil se vám dnešní článek? Dáte se do vytvoření fotografií v domácích podmínkách?


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.