Plzeň se v květnu rozhoupe v rytmu swingu a stepu

Galavečer s tím nejlepším, co nabízí současný step, workshopy pro veřejnost, ukázky pod širým nebem – to vše chystá už třetí ročník Plzeňského festivalu stepu, který se poprvé uskuteční v prostorách plzeňského DEPO2015. V rámci bohatého programu se návštěvníci mohou těšit i na swingovou tančírnu s výukou charlestonu, přednášku o historii stepu, výstavu nebo koncert. Část programu bude přístupná zdarma, vstupenky na swingový večer a na slavnostní Galavečer, moderovaný tradičně Romanem Vojtkem a Bronislavem Kotišem, jsou již v prodeji.

Zahraniční hvězdou bude letos Daniel SachaLeveillé, po Danielu Borakovi, který festival navštívil v minulých ročnících, další mladý švýcarský tanečník ověnčený několika tituly mistra světa. „Daniel Leveillé předvede své umění v rámci slavnostního Galavačera a protože je i vynikajícím a ve světě uznávaným lektorem, jsme velmi rádi, že na festivalu povede několik workshopů,“ říká Kamila Borovská, majitelka plzeňského Step by Step studia, které festival organizuje.

Návštěvníci sobotního Galavečera se stejně jako v minulých letech mohou těšit i na vystoupení české stepařské hvězdy. Tanečník a choreograf Tomáš Slavíček, který má na svém kontě celou řadu evropských i světových ocenění, připravuje pro festival společné choreografie pro více než 60 stepařů z Česka, Polskaa Švýcarska. Na festival se chystají polské studio Tap Dance Katowice, No Feetz Brna, TapAcademy Prague a exkluzivní taneční studio Tančírna z Prahy.

Daniel Leveillé

Chybět nebudou ani plzeňští tanečníci Step by Step studio Kamily Borovské a irský step a tanecInis Plzeň.
Swingový večer se odehraje už v pátek v režii tanečního studiaZIG-ZAG tap& swing, které se zaměřuje převážně na styly 20. a 30.let a v jehož čele stojí známý tanečník Zdeněk Pilecký.Pod jeho vedením se zájemci mohou naučit základní prvky charlestonu.

V průběhu soboty se na nádvoří DEPO2015 představí vybraná studia a sóloví tanečníci v krátkých vystoupeních pod otevřeným nebem.Připraveny jsou i lekce stepu pro úplné začátečníky nebo koncert jazzovo funkové kapely ZoidbergQuintet.

Další informace a program najdete na www.plzenskyfestivalstepu.cz. Vstupenky jsou k dostání prostřednictvím systémů Plzeňskávstupenka a GoOut. Plzeňský festival stepu pořádá spolek K.R.O.K., hlavním organizátorem je Step by Step studio.

Zdroj: tisková zpráva


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.