Jednoduché a levné jarní okrasné květináče

Každý rok si lámu hlavu s tím, jak květináče osázet. Zda květiny nakupovat nebo si poradit jinak.

Jak čas běžel a bylo stále dost chladno, tak jsem dost dlouhou dobu využívala nazdobené květináče s chvojím vytvořené před Vánoci. Vždy jsem dozdobila vhodnými zápichy, např. na Velikonoce těmi se zajíčky a vajíčky a bylo hotovo.

Přebytky z vlastní zahrádky

Teď už ale opravdu nastal čas květináče pořádně obměnit. Letos jsem se pokusila využít přebytky z vlastní zahrádky, které bych buď nabízela dál po sousedech a známých nebo bych je musela zlikvidovat.

Jak dopadla má výzdoba?

Vytvořila jsem květináč na okno osázený přebytečnou meduňkou, dále rostlinkou, které pracovně říkám „maggi“, do kterého jsem zapíchla starou umělou květinu.

Samotný plastový květináč už brzy též vypoví službu a rozhodně se neřadí mezi výstavní kousky. „Ale přece to nevyhodíme!“ Květináč jsem tedy obalila hnědým pytlem, který mi zbyl z brambor a omotala jsem starou nití/provázkem. Do květináče jsem nakonec vložila dvě figurky sov.

Udržitelnost ve výzdobě a příběh jednotlivých věcí – použité potřeby

Z takového květináče mám obrovskou radost. Když se zamyslím nad tím, že všechny použité potřeby by nejspíše skončili v koši, tak o to více mě hřeje u srdce, kolik muziky s nimi šlo ještě udělat.

Myslíte si, že by v koši neskončili? Tak tady se můžeme podívat na myšlenkový pochod lidí, kteří se zbavují věcí bez rozmyslu.

  1. Pytel od brambor – co s ním, je špinavý od hlíny, na nic jiného ho nevyužiji.
  2. Meduňka – je jak plevel, vždyť to už ani sousedi nechtějí, mám ji snad ve všech záhonech a více jí už nepotřebuji. (Toto je mimochodem i můj názor, ale i tak je moc hezká a krásně zelená.)
  3. Umělá květina stará snad 20 let – dneska se dají již pořídit umělé květiny, které opravdu věrně kopírují originál, nicméně tato už má svou cestu téměř za sebou. V květináči, a ještě ke všemu z dálky ji všichni obdivují. Kdo by nechtěl mít květinu, která stále kvete.
  4. Plastový květináč – vyšisovaný od slunce, plast se již začíná drolit. Co s ním, to je akorát pro ostudu. Je potřeba ho oživit.
  5. Figurky soviček – k nim nemám co dodat. Zatím slouží dobře.

A jak se nad těmito věcmi zamýšlíte vy? Určitě by mě zajímaly vaše tipy, jak využíváte staré věci.


One thought on “Jednoduché a levné jarní okrasné květináče

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.