Jak se zbavit prokletí jménem suché ruce? Tipy, které zaručeně fungují!

Oči, dekolt, nohy…? Možná vás to překvapí, ale muži si při prvním bližším kontaktu se ženou velmi často všímají rukou. Tedy alespoň tehdy, když je jim nabídnuta k potřesení. V každém případě jsou ruce vizitkou, která prozrazuje mnohé. Proto si zaslouží náležitou péči, a to především v případě, kdy se nadměrně vysušují. Ať už se s hadí kůží potýkáte od nepaměti, nebo jde o dočasný problém, najděte příčinu a postarejte se o nápravu.

Proč k vysychání pokožky na rukou dochází?

Aneb jaké jsou nejčastější příčiny suchých rukou? Na vině může být jeden i kombinace mnoha faktorů: nepříznivé povětrnostní vlivy (teplotní výkyvy, působení mrazu, suchý vzduch…), alergie, plísně, časté mytí a v neposlední řadě reakce na chemický přípravek.

Za normálního stavu je kůže chráněna přirozenou bariérou. Jakmile dojde k jejímu porušení, z pokožky se rychle vytrácí voda a ztrácí svou odolnost vůči virům a bakteriím. Díky ochranným pomůckám, kvalitní kosmetice, zdravé stravě a upraveného životního stylu lze nadměrnému vysoušení pokožky na rukou předcházet a dosáhnout jejího trvale krásného vzhledu.

sidonie-casopis.cz_bioderma-cz_com_01

Suché ruce jako indikátor nemoci i známka přechodu

Se suchou pokožkou bojuje podstatná část populace. Obvykle je důsledkem působení vnějších vlivů a správnou péčí jí lze zcela nebo z větší části vyléčit. U některých jedinců se však objevuje jako jeden z příznaků vážnějšího onemocnění. Velmi často signalizuje lupénku (psoriázu), k jejímž dalším příznakům patří zažloutlé nehty či deformované klouby. Dále pak nesprávnou funkci štítné žlázy nebo nežádoucí účinek léku. Při podezření, že u vás k nadměrnému vysoušení kůže dochází v důsledku nemoci, neváhejte s návštěvou lékaře.

Ke ztenčení kůže a pocitům suchosti může dojít i během období přechodu (klimakteria), pro které jsou typické i další tělesné změny a příznaky.

Jak o ruce pečovat, aby vás reprezentovaly?

  • Naprostým základem péče o suchou pokožku je hydratace. Měla by probíhat zevnitř (tzn. formou pitného režimu) i zvenčí – pomocí kvalitního hydratačního krému. S výběrem kosmeticky buďte opatrná a vyhýbejte se krémům s obsahem parfemací, parabenu a alkoholu.
  • Co kůži na rukou rozhodně neprospívá, je častý styk s vodou. Samozřejmě to neznamená, že byste si neměla mýt ruce – při hygieně však používejte vlažnou vodu a po každé očistě aplikujte hydratační krém na suchou pokožku.

sidonie-casopis.cz_bioderma-cz_com_02

  • Nežádoucí je také kontakt s agresivními chemickými látkami, které jsou mnohdy obsaženy v čistidlech. Chraňte před nimi své ruce gumovými rukavicemi.
  • Velkou úlevu přináší regenerační zábaly všeho druhu. Například z měsíčku lékařského nebo rakytníku řešetlákového.
  • Čas od času můžete rukám dopřát šetrný peeling, který odstraní odumřelou kůži.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.