Diamantové malování – tvoření pro děti i dospělé

Znáte kreativní techniku diamantové malování? Je to technika oblíbená v posledních letech, pomocí které vytvoříte krásné obrázky, přáníčka a další.

Diamantové malování – Diamond painting

Tato kreativní technika je dost podobná vysypávání písku, vyšívání nebo malování podle čísel. Lidem pomáhá se soustředěním a také trénuje jemnou motoriku.

Jak to funguje?

Je to technika, kdy na předem připravené plátno nebo papír vkládáte plastové diamantíky. Plátno je vytvořené tak, že obsahuje lepící plochu s čísly a je tedy jen na vás diamanty vyskládat na plátno. Každé číselné označení je konkrétní barva kamínku. Je to jednoduché.

Co za výsledek vznikne?

Na trhu naleznete spoustu produktů: opravdové obrazy (plátna), které si poté můžete pověsit na zeď, papírová přáníčka, ozdobičky na vánoční stromeček, různé postavičky na zavěšení nebo jako klíčenky, podtácky pod pití a jiné.

Já jsem otestovala tvorbu přáníček. Byla to rychlovka. Přáníčka jsem měla celkem 4 a byly hotové za cca 90 minut. Jedno z nich můžete vidět výše na obrázku. Práce mi šla od ruky a musím říct, že efekt je krásný. Pokud dáváte přáníčka, tak tyto vytvořené pomocí diamantového malování jsou za mě krásné a mají tu přidanou hodnotu, že je může vytvořit i dítko.

Znáte diamantové malování? Lákalo vás to někdy využít?


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.