Cyklická žena

Každá žena má svůj cyklus. Každá žena nejspíše vnímá, že jí ovlivňuje život. O tom přesně je pojem cyklická žena. Ve článku se dočtete, jaké fáze ženský cyklus zahrnuje a jak nás mohou jednotlivé fáze ovlivňovat.

Fáze jsou ovlivněny hormonálními změnami v ženském těle. Každá s sebou nese jiné plusy a mínusy. Vše se na pravidelné měsíční bázi opakuje.

Cyklická žena

Tento pojem pracuje s tím, že každá z nás by měla poznat, v jaké fázi se nachází a podle toho využívat benefitů jednotlivých fází. Tím zároveň budete svůj cyklus respektovat.

Jaké jsou fáze ženského cyklu?

Dynamická fáze – Ta přichází ihned po skončení menstruace. Žena je plná energie, je velmi výkonná a aktivní. Cítí se sebevědomě. Ve svém těle se cítí dobře, potřebuje pohyb a kontakt s přáteli a lidmi kolem sebe.

Ovulační fáze – Doba, kdy se žena cítí nejvíc přitažlivá a má chuť na sex. Je velmi empatická a má potřebu pečovat o druhé a o sebe. Důležitý je pro ni vlastní život a práce je na posledním místě.

Premenstruační fáze – Postupně nastupuje únava, klesá energie, snižuje se sebevědomí. Zároveň je žena velmi kreativní, chce tvořit a dokončovat věci a roste jí intuice.

Menstruační fáze – Energie ženy je v této době minimální. Žena je ráda sama, bez kontaktu s ostatními lidmi. Hodně spí a odpočívá. Na maximu má svoji intuici a dokáže vnímat podstatu věcí.

Publikace

Pokud vás toto téma zaujalo, neváhejte a pořiďte si knihu od autorky Miranda Gray s názvem Cyklická žena. V ní se dozvíte mnohem více.

Odkaz na knihu

Co na to muži?

Povědomí o cykličnosti žen by měli mít i muži. Kniha je určena i pro ně. Lépe mohou ženám a jejich cyklu porozumět a využívat tak plně jejich potenciál.

Jak jste na tom s cykličností vy? Vnímáte, že se v průběhu měsíce měníte a přizpůsobujete tomu svůj životní rytmus? Pokud ne, zkuste s tím pomaličku začít. ?

Úvodní foto: pixabay.com. Děkujeme za poskytnutí úvodního obrázku zdarma, celý zdroj je pod tímto odkazem


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.