Co přináší dubnové novoluní ve znamení berana?

Další novoluní, tentokrát dubnové,  je tady. A s ním i výklad od Karolí, tarotové alchymistky a osobní koučky. Co je dobré nechat s dnešním novoluním ve znamení berana odejít? A čemu se naopak otevřít? Jak si poradit se svými strachy a vybrat si ze všech těch nových možností?

Jen krátce k tarotovému “čarování”, jak vlastně funguje a co si z těhle výkladů (ne)odnést. Způsob, jakým chápu a používám Tarot já, Karolína, není žádná křišťálová koule věštící budoucnost, ale spíš takové zrcadlo našeho podvědomí a toho, co se v nás děje tady a teď. To se samozřejmě liší člověk od člověka, nicméně stejně jako jsme každý v něčem jiný, tak je taky spousta věcí, které sdílíme kolektivně. No, a přesně o těhle společných tématem a kolektivní energii mluví i můj následující výklad, který vám rozhodně nepoví, co vás v následujících dnech čeká a nemine, ale spíš vás jen tak přátelsky upozorní na určité tendence, kterým je v nastávající lunární fázi dobré věnovat pozornost, pokud chcete co nejrychlejc směřovat přesně tam, kam potřebujete.

1)       Co je s dnešním novoluním dobrý uzavřít a nechat odejít:XVI. Věž

Dubnové novoluní probíhá ve znamení berana, který je odhodlaný k akci. Na nic nečeká, o ničem nepřemýšlí, prostě koná. A proto taky ta Věž. Ta je totiž v Tarotu symbolem pálení starých, přežitých a tím pádem už taky nestabilních struktur.

A co si pod tím představit? Však víte! Takový ty nejrůznější “ale”, “kdyby” a “co když…” zkrátka veškeré strachy a pochyby, které se vám honí v hlavě a nutí vás zůstat tam, kde jste i když se loď potápí.

No, a právě proto, že všechny naše obavy spojené s vydáním se novým, lepším směrem, jsou většinou jen produktem naší hlavy a ani ne tak reality, tuhlenc je jeden fígl jak na ně!

Sedněte si nad kus papíru a všechny ty “co by kdyby” si vypište. Vypadá to jako triviální blbost, ale ve skutečnosti jde o dost zásadní proces, během něhož máte možnost všechny ty svoje strachy uchopit, zhmotnit a konečně je uvidět černý na bílym! Už to samo o sobě vám nejspíš hodně řekne.;-)

Až budete hotová, popadněte sirky a protože beran je ohnivým znamením, celej tenhle svůj seznam spalte! Poděkujte mu, představte si, jak vás všechen tenhle čurbes nadobro opouští, mění se v popel a schválně pozorujte, jak se u toho cítíte.

2) S čím teď můžu začít a čemu se otevřít: 7 pohárů – Možnost volby, chaos

Novoluní je vždycky ideální příležitostí pro nové záměry a začátky. A proto když jste díky předchozí Věži pročistila prostor, je dobré do něj něco vědomě zasít.

Jenomže co, žejo?!

7 pohárů totiž poukazuje na stav jakéhosi vnitřního chaosu. Na situaci, kdy se toho před námi otevírá nebo děje tolik najednou, že absolutně netušíme kudy kam. Řešením je prioritizace a přijetí faktu, že holt fakt nejde mít a dělat v životě všechno najednou, aniž by z toho člověka ranila mrtvice.

Což nás opět vrací k předchozí Věži. Ta vám totiž v tomhle procesu třídění pomůže uvidět a pochopit, co všechno jsou jenom takový ty “háčky”, kterých se držíte prostě proto, že “co když…” (znáte takový to když třeba třídíte oblečení a určitý věci prostě nechcete vyhodit, přestože už jste je neměla na sobě 10 let, protože “co když se vám budou jednou hodit?!”, žejo?;-) a co jsou věci, které vám opravdu dávají smysl.

7 pohárů vám říká, že je v pohodě otevřít se možnostem, které tu pro vás jsou, ale taky si z nich pak i následně vybrat! Tím, že se rozhodnete jít doleva neznamená, že si zavíráte dveře do všech ostatních směrů. Možnost volby je totiž ve vašem životě konstantní a všudypřítomná. Nikam neodchází. Pokud proto na půli cesty zjistíte, že chcete jít jinudy, vždycky můžete znovu změnit směr. Nejdřív ze všeho se ale vůbec musíte nějakým vydat.

3)Váš strážce a pomocník (aneb na co si vzpomenout, když bude nejhůř!;-): II. Velekněžka

Velekněžka je symbolem ženské intuice a jakéhosi vnitřního vědění, které v sobě každý nosíme, jen jsme si ho někdy víc a někdy míň vědomí. A když se na ní podíváte, možná vám bude připadat trošku děsivá… To proto, že naše vnitřní magie a moudrost trochu děsivá je! Je to právě v hloubi našeho srdce, kde se schovávají prožitky, emoce a informace, z nichž máme strach a to je mimo jiné celý důvod, proč se jim snažíme za každou cenu vyhnout (např. tím, že nedokážeme být ani chvilku sami nebo nic nedělat).

Pokud se ale chcete tenhle měsíc prokousat skrze všechny ty výzvy, které vám přinese, potom to bude právě skrze odvahu nakouknout pod pokličku a setkat se vším, co normálnímu zraku zůstává skryto.

V praxi to znamená třeba zrovna ochotu sednout si se svými strachy a podívat se jim do očí tím, že s nima prostě pobudete a sepíšete si je. Pomůckou pro vyznání se ve vnitřním chaosu (7 pohárů) vám pak zase může být to, že si zavřete oči, zhluboka se nadechnete, položíte si ruku na srdce a zeptáte se ho, co si doopravdy přeje.

<3

Autorkou článku je Karolína Dobrovská. Foto: autorka

Rádi byste osobní tarotový výklad? Mrkněte na www.karolinadobrovska.cz/

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.