I celulitida má řešení. Vyzkoušejte naše tipy na domácí zábaly

Pomerančová kůže je problém, který řeší většina žen. Zbavit se jí není zrovna jednoduché, ale není to nemožné. Většina anticelulitidových krémů, masáží či dalších přípravků však patří spíše k těm finančně náročnějším položkám. Proto vám dnes přinášíme pár tipů na domácí anticelulitidové zábaly, které jsou nejen levné, ale především účinné.

Na medově citrónový zábal si připravte polovinu citrónu, pět lžic medu a dvě lžíce mořské soli. Nejprve si nastrouhejte citronovou kůru a vymačkejte z citronu šťávu, přidejte med a promíchejte. Na závěr přidejte sůl a opět promíchejte. Zábal máte připravený. Tento zábal zlepšuje cirkulaci krve, změkčuje pokožku a odstraňuje přebytečnou vodu z těla.

Dalším výborným zábalem je kávový. Připravte si půl hrnku mleté kávy, horkou vodu a dvě lžičky olivového oleje. Kávu promíchejte s vodou – vody přidejte tolik, aby vznikla pasta. Do pasty přidejte olivový olej. Hotovou pastu naneste na postižená místa a nechte přibližně 30 minut působit. Poté osprchujte studenou vodou, která stahuje póry, a pokožka bude tedy pevnější. Věděly jste, že kofein je hlavní složkou všech krémů proti celulitidě?

Máte rády bylinky? V tom případě vám doporučuji domácí bylinkový zápal. Co vše na něj budete potřebovat? Připravte si hrnek kukuřičného oleje, půl hrnku grepové šťávy (nejlépe z čerstvého grepu) a dvě lžičky sušeného tymiánu. Postup přípravy tohoto zábalu je více než jednoduchý. Stačí vše smíchat dohromady, nanést na pomerančovou kůži a přikrýt potravinovou fólií. Docílíte tak ještě většího efektu.

Mnohé z vás jistě znají skořicový zábal. Patří jednoznačně mezi mé favority. Smíchejte dva kelímky bílého jogurtu s pěti lžícemi skořice a pár kapkami olivového oleje. Směs pořádně promíchejte a můžete nanášet. Opět je dobré pro větší efekt použít potravinovou fólii. Zábal nechte působit přibližně 30 – 45 minut. Pozor by si měly dát ale ty z vás, které mají citlivější pokožku. Tento skořicový zábal může mírně pálit. Nelekejte se, skořice zahřívá pokožku, a tím podporuje krevní oběh a dokonce spalování tuků.

Zábaly jsou jednou ze zbraní v boji proti celulitidě. Neméně důležité je však dodržovat pitný režim, aby se toxiny vyplavovaly z těla ven. A pak samozřejmě zase ten pohyb.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.