Vyhněte se lékárnám. Posilte imunitu!

Podzim je tady a spolu s ním přichází i chladnější a sychravější počasí. Proto je nyní více než kdy jindy důležité posílit naši obranyschopnost před nadcházející zimou. A jak na to? Podívejte se, jaké jsou základní kroky pro to, abyste podpořily váš imunitní systém.

Pravděpodobně se shodneme na tom, že imunitní systém je dobré posilovat během celého roku. V podzimním čase se však venku střídá počasí jak ručičky na hodinkách,  potkáváme nachlazené lidi, v kanceláři na sebe kýcháme bacily a podobně. Slabá imunita může za všechny vaše stále se vracející chřipky, rýmy i rýmečky či nachlazení.A řekněme si,kterou z nás baví neustáleposmrkávat? Mě rozhodně ne.

Spánek ocení nejen imunita

Proto bychom pro své zdraví měly něco udělat. Základem je především dostatek spánku. Naše tělo a samozřejmě i imunitní systém tak získává potřebnou energii. Unavené tělo je mnohem náchylnější k tomu, aby podlehlo nějakému tomu bacilu. A i když se vám zdá, že tělo během spánku žádnou zvláštní činnost nekoná, nezapomeňte, že regeneruje.

Vitamíny pro obranyschopnost

Po spánku je důležitý přísun vitamínů.Největší podíl na správném fungování imunity má vitamín C, nezanedbávejte ovšem také vitamín A, D, E a skupinu vitamínů B. Nejlepší způsob, jak do sebe dostat vitamíny, je samozřejmě přírodní cestou pomocí ovoce a zeleniny, ale případně můžete sáhnout i po tabletách z lékárny – samozřejmě na přírodní bázi.

Otužujte se, hýbejte se

Neméně důležitým bodem při posilnění imunity je pohyb, když je tělo v dobré kondici, naše obranyschopnost funguje tak, jak má. Pohybem nejen posilníte imunitu, ale budete se cítit lépe.Díky vyplaveným endorfinům se zbavíte stresu, který rozhodně našemu tělu, mysli ani imunitě nesvědčí.

Otužujte se! Nebojte, nemusíte se hned po ránu sprchovat ledovou vodou. Možností, jak se postupně otužit, je více. Začněte například tím, že nebudete přetápět svůj byt.Ideální teplota je během dne přibližně 21°C, v noci byste ji měly udržovat mezi 18°C a 19 °C.

Detoxikace je fajn

A pokud chcete být v posilnění imunity opravdu důslední, doporučujeme detoxikaci těla. Organismus po odstranění nahromaděných toxinů lépe vstřebává živiny a vitamíny. Základním pravidlem detoxikace je vynechání kofeinu, alkoholických nápojů a nikotinu. Váš jídelníček by měl být založen především na dostatečném přísunu ovoce, zeleniny a luštěnin.

A poslední rada na závěr, pijte dostatek tekutin, tělo potřebuje být neustále zavlažováno.

Autorkou článku je Kateřina Doul.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.