Jak okamžitě snížit vysoký tlak

(PR) Je nutné vědět, že vysoký krevní tlak jako nemoc můžeme zařadit mezi civilizační choroby. Trpí jím v současné době velké množství lidí. Někteří ho ale bohužel ignorují a tímto nezodpovědným chováním vlastně hrají hazard se svým životem. Vysoký krevní tlak totiž může být i život ohrožující. Podíváme se na jeho hlavní projevy, rizika, která přináší a hlavně způsoby léčby.

Proč vzniká není přesně známo

Zajímavé je, že u mnoha lidí lékaři nikdy nedokáží odhalit příčinu vysokého krevního tlaku. Může jich totiž být celá řada. Velmi často trpí vysokým krevním tlakem obézní lidé, kteří žijí nezdravým způsobem života. Vysoký tlak může být způsoben také nadměrnou konzumací soli, nezdravého jídla či alkoholických nápojů. Vzniká i v důsledku kouření a na vině samozřejmě může být i stres. Někdo má také k vysokému krevnímu tlaku vrozené indispozice.


Hlavní projevy

O zvýšený krevní tlak se jedná ve chvíli, kdy jsou naměřeny hodnoty 140/90 a výše. Čím je hodnota vyšší, o tím závažnější problém se jedná. Mezi hlavní projevy vysokého tlaku patří bušení srdce. Dostavuje se také motání hlavy, nevolnost, pocit na zvracení, může se dostavit také zhoršení zraku, únava poruchy spánku apod. V nejhorších případech může vysoký krevní tlak způsobit krvácení do mozku či infarkt. Je tedy třeba ho léčit.

Jak si rychle ulevit

Vysoký tlak se léčí pomocí užívání léků. Někdy ale přijde příliš silný nával a je potřeba příznaky vysokého tlaku rychle eliminovat. Pomáhá klid. Jakmile tedy pocítíte záchvat, rychle si sedněte a buďte v klidu. Pomáhá také zavřít oči a jemně tlačit na oční bulvy. V klidovém stavu vytrvejte dokud příznaky neodezní. Pomůže také studený obklad, případně masáž hlavy. K dlouhodobému snížení krevního tlaku přispívá hlavně zdravý životní styl a dostatek pohybu.

 

One thought on “Jak okamžitě snížit vysoký tlak

  1. Pokud vidite na tlakomeru velmi vysokeho hodnoty a premyslite, jak okamzite takto vysoky tlak snizit, hlavne se uklidnete. V klidu se posadte, odpocivejte a zavrete oci. Velmi pomaha studeny obklad a masaz hlavy. Jednorazove zvyseni krevniho tlaku je vetsinou zpusobene stresem nebo nervozitou .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.