Barvy roku 2016: Pastelová růžová a modrá

Odborníci z institutu Pantone každoročně představují barvu roku, která bude vládnout nadcházejícím sezónám. Zatímco loňskému roku vévodila sytá vínová Marsala, letos se trůnu ujaly dva něžné pastelové odstíny – Rose Quartz a Serenity Blue.

Barevné spojení romantické růžové a světle modré působí na lidskou mysl uklidňujícím dojmem. Barvy roku 2016 mají ze života odklidit uspěchanost a nastolit v něm pohodu. Rose Quartz, odstín pojmenovaný podle růžového kamene – růženínu – v sobě odráží lásku, přátelství, vnitřní klid a vyrovnanost. Evokuje příchod kvetoucího jara a červánky na nebi. Chladný modrý odstín Serenity značí nekonečnost oblohy, čistotu oceánu a taktéž navozuje pocit relaxace. Spojení růžové s modrou symbolizuje prolínání ženského a mužského světa, stírání rozdílů.

 Jak pastelové barvy kombinovat

Růžová s modrou zcela ovládly kolekce módních značek. Najdeme je na oblečení, od topů přes svetry po kalhoty, na doplňcích, kabelkách i obuvi. Sluší všem ženám bez rozdílu. Do šatníku přiášejí svěžest a mladistvost. Kombinaci růžové a modré můžete doladit neutrálními barvami, například bílou, krémovou, šedou, nebo černou.

Budete je nosit? 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.