5 nápadů, jak přírodně ozdobit velikonoční vajíčka

Vaříte každý rok vajíčka ve slupkách od cibule? Říkáte si, že letos by změna byla záhodná, protože byste ráda koledníky překvapila? Ozdobte vajíčka přírodním a netradičním způsobem. Použít můžete téměř cokoli – zbytky bavlnky, provázku, papíru, mašliček nebo voskovky. Jak na to?

Velikonoční svátky pomalu ťukají na dveře. Skončí postní doba. Vykvetou jarní květiny. Zahrádka se začne zelenat. Ptáci veseleji zpívat. Bude jaro. Přivítejte Velikonoce, které letos oslavíme koncem března stylově. Přírodně barvená a zdobená vajíčka samozřejmě nesmí chybět.

Prohledejte šití, připravte si zbytky pentliček, voskovek, usušených lístků, větviček. Všeho, co byste jinak vyhodila. Velikonočním vajíčkům budou dekorace tvořené ze zbytků určitě slušet. A tady je nezbytná inspirace.

Přírodní obtisky na vajíčka

Když už jsme u těch cibulových listů, zkuste jen drobnou inovaci, napřed nasbírejte lístečky, přiložte na očištěná vajíčka a vsuňte do staré punčochy. Vařte v cibulových lístkách, usušte a vajíčka poté vyjměte z punčochy. Tohle zdobení mě vždycky zaručeně vrátí do dětství.

vajíčka-cibule

Zabalte vajíčko do bavlnky

Ráda jsem také motala vajíčka do bavlnky a vytvářela duhové kombinace. Stačí na to bavlnka, lepidlo a trocha trpělivosti. Takhle ozdobit můžete hlavně vyfouknutá vajíčka. Dodnes je mám doma schovaná a věsím je na větvičky břízy. Už to bude dobrých dvacet let.

bavlnka

Vajíčko jako hnízdo

Velikonoce jsou časem znovuzrození a zrození života. Proto připravte symbolicky malá hnízdečka z vajíček. Vyfoukněte je, uvnitř udělejte díru, vystelte je a vložte jakoukoli drobnost.

vajíčka4

Voskovky

Zdobení vajíček voskovkami je tradiční a ráda se k němu vracím. Co ale letos trochu změnit postup? Vajíčka prostě vložte do horké vody a kreslete voskovkami, které se budou teplem tavit. Skvělé zdobení vajíček i pro děti.

vajíčka5

Přírodní barvy

A když chcete vajíčka barevná? Použijte přírodní barvy. Dozdobit je můžete třeba barevnými peříčky 🙂

barvyZdroj: Pinterest.com


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.